| JulyDreams a întrebat:

Ca baiat de cate ori e normal sa ai erectie in timpul somnului? Se intampla din cauza viselor erotice?
Ca fata ce se intampla in locul erectiei?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Erectia este o consecinta somnului REN (ala in care visezi) si e perfect normala si nu trebuie ca visele sa fie eritice, e valabila treaba si pentru visele pe care le ai zilnic si de care in mare parte nu-ti amintesti.

| JulyDreams explică (pentru RoCkKiD):

Se zice REM*
si eretice*
laughing

| RoCkKiD a răspuns (pentru JulyDreams):

*erotice, ai fost aproape.

Nu stau sa-mi verific mesajele, daca nu pricepi mai intrebi.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat, ai erectii matinale zilnice incepand de la pubertate.
In timpul somnului ai erectii doar daca ai vise erotice.
Femeilor in schimb, nu li se scoala nimic, ca noi nu avem erectii, chiar daca avem vise erotice si ne putem umezii.

Postarea mentionata de raven este eronata, nu exista asa ceva, linkul pus de ea este scris de o blogherita incepatoare, care copiaza tot ce scriu altii, fara sa poate face diferenta intre realitate si fantezie. in realitate, noi nu avem orgasme cand dormim.

| Raven a răspuns:

Se întâmplă și la femei (în special la cele între 30-40 ani) însă mai rar, poți avea un vis erotic care se poate finaliza cu orgasm fără să fie nevoie să te masturbezi în vreun fel. Este mai intens decât un orgasm obișnuit și apare mai ales după o perioadă de abstinență sexuală.
http://www.vice.com/......a-ceva-332

| Alisia88888c a răspuns:

Erecţia nu apare doar dacă visezi prostii, noaptea când dormi poți avea multe vise dar nu neapărat erotice. Numărul de erecţii pe noapte nu contează, atât timp cât ai înseamnă că funcţionezi? La fete nu se întâmplă nimic, ele au o secreţie care le ţine vaginul curat, se întâmplă și ziua. Sper că te-am ajutat.