| anonim_4396 a întrebat:

Ca baiat stiu de ce doi barbati nu pot forma un cuplu. Dar nu stiu de ce doua fete nu se pot iubi si nu pot forma un cuplu. Ce este in neregula ca doua fete sa se sarute si sa sa se iubeasca? Care sunt motivele pentru care voua fetelo nu v-ar placea sa faceti dragoste cu alte fete? Eu daca as fi fata cred ca mi-ar placea sa fiu lesbiana, mi se pare interesant si placut.

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

"Care sunt motivele pentru care voi fetele nu v-ar placea sa faceți dragoste cu alte fete?"
Poate pentru că preferăm bărbații.

| Freya1 a răspuns:

Tu spui chestia asta pentru ca esti baiat.Tu nu poti sa vezi doi băieți ce se pupa pentru ca nu ti se pare atrăgător, dar daca vezi două fete ti se pare super pentru ca esti heterosexual si asta te excită cum e și normal pe alocuri.
Eh, uite ca noi cele heterosexuale aveam exact acelaș sentiment gandindu-ne la sex cu o fata pe care îl ai tu cand te gândești că faci sex cu un băiat.Te încântă ideea?
Fiecare cum poate si vrea si nu judec pe nimeni si nici nu consider gresit sau corect alegerea cuiva.Dar iti raspund tie ca sa înțelegi.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Foarte inteligent acest raspuns si logic.

| Werrich a răspuns:

De ce 2 fete se poate iar 2 baieti nu? Care sunt piedicile?

| isemilia a răspuns:

Fiecare are dreptul la alegerea sa. Nu este corect insa sa spui ca e in regula doar pentru fete sa fie impreuna cu o persoana de acelasi gen.

Mie, ca si fata, nu mi-ar placea sa am o iubita pentru ca nu ma atrage acest lucru. Fiecare are alegerea sa, nu am nimic cu cele / cei ce au o alta orientare, insa pur si simplu nu mi-as dori sa fiu cu o alta fata intr-o relatie. Prefer baietii.

| Lizuca1234 a răspuns:

laughing fiecare este liber sa facă ce vrea, sa experimenteze și sa decidă ce e bine și ce nu pentru viata personala. Atâta timp cât ești fericit, restul nu mai contează. De multe ori, cuplurile gay sunt super ok dar și cuplurile lesbi sunt fericite. La noi în tara, deocamdată chestiile astea încă sunt subestimate. Pentru mine, chiar e ok. Contează mai mult fericirea decât gura lumii.

| Glenky a răspuns:

Cum adica stii de ce doi barbati nu pot forma un cuplu. Esti homofob doar fata de persoanele homosexuale de sex masculin?laughing) Oricine poate forma un cuplu atata timp cat e iubirea reciproca. Cunosc si eu lesbiene si gay si sunt foarte buni prieteni si oameni inteligenti. Ce face lumea in pat nu e treaba nimanui. Nu da niciunul dintre ei in cap la nimeni.

| IulianBoss69 a răspuns:

Buna dragul meu ti-o iubesc eu?
te astept cu? in gura si cu vinul? pe tavan?

| anonim_4396 explică (pentru IulianBoss69):

Nu sunt gay. Daca tu esti gay e problema ta, nu te judec. Dar e cam aiurea sa iti placa baietii si sa nu iti placa fetele.