| Christyne a întrebat:

Daca folosesc anticonceptionale si raman insarcinata fara ca eu sa stiu, menstuatia mai vine in perioada de pauza dintre folii?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se poate sa fii gravida si daca continui sa iei contraceptivul sa iti vina si menstruatia. Sunt cazuri rare dar nu imposibile.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde ce fel de anticonceptionale ti-a recomandat medicul, tot el trebuia sa iti dea toate indicatiile necesare.Anticonceptionalele luate fara avizul medicului sunt foarte periculoase. Sunt de mai multe feluri si medicul recomanda ce este indicat pentru fiecare.

| cretzufinish a răspuns:

Daca folosesti anticonceptionalele conform prescriptiei data de medic nu ai cum sa ramai insarcinata, mai ales fara sa stii raised eyebrows

| Te besk a răspuns:

Normal, daca iei tablete ar trebui sa iti vina! Dar daca nu iti vine, fa-ti un test:daca e positiv du-te la ginecolog, va fi mai sigur! pa. pup