| anonim_4396 a întrebat:

Cand esti pe ciclu si faci sex ce se poate intampla?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de a face infectii e mult mai mare pentru ambii parteneri.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Exista un risc mare de a contacta infectii.

| Mo a răspuns:

Poti sa ramai gravida sau sa te procopsesti cu vreo boala cu transmitere sexuala, pentru ca in timpul menstruatiei aparatul tau reproducator este mai sensibil decat de obicei...Ai mare grija si nu te juca cu sanatatea ta!

| gabimaris a răspuns:

Ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in perioada fertila!!! La cele mai multe dintre femei perioada fertila se afla la jumatatea distantei dintre doua sangerari menstruale! Sexul in timpul sangerarii poate favoriza instalarea unor infectii vaginale si nu numai, nu si o sarcina (desi sunt femei cu ovulatii aritmice)!

| cristi a răspuns:

Teoretic nimic, practic cred ca ai o senzatie de disconfort.

| selef a răspuns:

Sa te murdaresti.

Alte răspunsuri
| ka2 a răspuns:

Se intampla sa te simti la fel de bine... sau mult mai bine... si sa lasi ceva "urme" pe langa... dar de intamplat nu se intampla nimic tragic

| curaj a răspuns:

Te murdăreşti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
În primul rând nu este recomandat ca în perioada menstruație să ai raporturi sexuale. Oare nu este suficient timp după, de ce atâta grabă?
Se pot întâmpla multe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dar ai sansa sa te alegi cu cine stie ce boala.In afara faptului ca ii poate fi scarba lui nu ai ce sa patesti doar vreo boala neasteptata care sa iti apara daca nu te protejezi mai bine ar fi sa va protejati pentru un lucru mai sigur.

| mya_2166 a răspuns:

Sa ramai insarcinata