| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca faci sport cand ai ciclu? funda love struck

Răspuns Câştigător
| Adellee a răspuns:

Iti va curge mai mult ca de obicei.nu e nimic rau in asta.doar sa fii protejata sa zicem foarte bine de un absorbant sau de un tampon.
unii zic ca e ok altii ca nu.eu iti spun ca am facut sport in acea perioada si nu am patit absolut nimic.
multi pupici si ai grija de tine :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este recomandat ca în această perioadă delicată din lună sa depui efort crescut atât fizic cât și intelectual, organismul este un pic "bolnav" și există riscul producerii de hemoragii, dezechilibre hidroelectrolitice, etc.
Pa, pa.

| Șâret a răspuns:

Exista posibilitatea sa ai scurgeri mai mari, asta insa numai la activitate fizica intensa.

| iberostar a răspuns:

Nimc...chiar este recomandat sa faci sport cand ai menstruatie.asa ca stai linistitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic. Sunt doar mituri astea că îți curge sânge mai mult.
Eu așa scap de durerile alea și te asigur că nu am pățit absolut nimic, n-am avut nicio problema. Chiar nu înțeleg ce treabă are menstruația cu sportul.

| Kidu_8788 a răspuns:

Pai atata timp cat nu ai dureri, nu se intampla nimicbig grin.