| Raileanu_Alina_1990 a întrebat:

Când fac dragoste nu simt când imi dau drumul, de ce? Sotul meu imi spune cand se întâmple, dar eu nu simt nimic...am vreo problemă?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu simti nimic, pentru ca nu ai avut niciodata orgasm.
Sotul tau nu are cum sa simta in locul tau.
Daca el ejaculeaza, nu insemna ca si tu ejaculezi sau simti ceva.
Tu nu ai nici o problema, ci sotul tau, care ori nu are cu ce sa te satisfaca (penis prea mic), ori se termina prea repede, ori nu stie sa te satisfaca ca nu are habar de preludiu, cunilingus, exitare vaginala samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Umezirea sau chiar o udare excesiva a vaginului tau se produce in mod natural, fara sa apara/sa se produca si senzatiile specifice din timpul orgasmului. Probabil ca pana in prezent, din motive de natura pur si simplu fiziologica, NU ai ajuns niciodata in situatia de a experimenta placerea si satisfactia oferita de starea de orgasm. Dar nu-i totul pierdut, cine stie, poate in viitor si mai ales daca veti apela si folosi fantezii si unele perversiuni sexuale in timp ce faceti dragoste. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, ai o mare problemă: tu crezi ce spune bărbatul tău, și nu ai încredere în ceea ce (nu) simți cu propriile simțuri!
E evident că nu ajungi la orgasm, cred că nici măcar la senzația aia de „platou", iar el te minte cu grație ca să scape de munca pe care ar trebui să o depună ca să te satisfacă ȘI pe tine, nu doar pe el.
E cazul să încerci măcar singură. O să reușești și abia pe urmă o să știi ce ai pierdut. Și mai ales - ce să-i ceri.

| Crackman a răspuns:

Incearca cu mana. Daca simti cu mana inseamna ca cineva e de vina.
Daca nu aimt nimic nici atunci, la doctor

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Inseamna ca nu ai orgasm niciodata.
Iar din asta rezulta ca nu te excita destul.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil nu isi face treaba cum trebuie, ori ti te simti încordată si nu trăiești momentul. Începeți cu un preludiu, spune-i sa dea tot ce e mai bun din el si relaxeaza-te..va veni de la sine

| Vanesa87 a răspuns:

Raspunsul este simplu, sotul tau este un barbat cu experienta sexuala redusa aproape de gradul 0 si fara sa te superi, motivul pentru care nu simti este pentru ca nu o faci, barbati confunda starea in care noi ne umezim cu orgasmul.iar el este unul dintre aceea.