| anonim_5778 a întrebat:

Sotul meu refuza sa facem dragoste si atunci cand se intampla e rece, nu simt ca o face din dragoste.Mentionez ca suntem casatoriti doar de 2 ani.Alta femeie nu exista in viata lui, nu-i sta in caracter.Imi tot spune ca ma iubeste dar eu nu simt asta din partea luistraight face sau sa vreau prea mult:? Dati-mi un sfat pls!

Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

Orice barbat normal, din pct. de vedere fizic, isi doreste sa faca dragoste ( sau sex ). Daca nu are o amanta ( mai gandeste-te si la varianta asta ) atunci inseamna ca ceva s-a intamplat cu el pe plan psihic. Poate il sufoci, poate tu vrei prea mult... daca nu e nici asta, atunci trebuie sa-l faci sa-ti vorbeasca, sa pui punctul pe i. Tu esti singura care poate sa-si dea seama cel mai bine ce s-a intamplat. Poate a suferit un soc psihic de curand, poate s-a plictisit de ceva, poate e nemultumit de el...sunt multe cauze. Bafta si incredere, pana la urma totul are o rezolvare, conteaza numai sa '' lucrati'' impreuna!

12 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Acest lucru ar trebui sa i-l spui lui. Doar asa vei lamuri cum stau lucrurile, care va sunt sentimentele unuia fata de celalalt.
Lipsa comunicarii in cuplu, de foarte multe ori duce la despartire.

| claudia_7744 a răspuns:

Ori e gay ori are pe altastraight face
altfel numi explic...

Răspuns utilizator avertizat
| Maduliciu a răspuns:

Poate il deranjeaza ceva la tine, incearca sa discuti cu el poate i ai gresit cu ceva, de obicei barbatii asa reactioneaza cand ai gresit cu ceva. sau poate e altceva la mijloc. ori e obsinuit asa rece pentru ca stie ca vei venii tu la el si el nu va fi nevoit sa faca ceva in sensul asta...

| Dobitoc a răspuns:

Esti prea sigura ca nu are vreo una? Eu in locul tau mai gandi de doua ori.

| jolie a răspuns:

Nu zice HOPpana nu sari santul de unde stii tu ca nu are pe alta? nici peste 20 de ani nu o sa-l cun. cu adevarat dar dupa 2 ani...de ce bagi mana in foc? alta explicatie nu este

| anonim_5778 explică:

Ne cunoastem de cand eram la liceu. de 5 ani suntem impreuna si de 2 ani ne-am casatorit.In primul an nu era asa.Acum isi petrece noptile pe net.AM incercat sa discutam si sa-i spun ce ma deranjeaza.Ma aproba si imi da dreptate cand imi etalez of-urile, imi tot promite ca se schimba dar...tot indiferent e. Va multumesc!

| Sarpedan a răspuns:

E foarte simplu, nu terbuie neaparat a aiba o amanta, barbatii se plictisesc repede, daca esti prea grasa vor una mai slaba, daca esti slaba vor una mai grasa, e la fel ca si cu mancarea, nu vrei sa mananci mereu acelasi fel de mancare.

| anotherhumanbeing a răspuns:

Intr-o situatie din asta a fost si mama. si era aceeasi chestie cu amanta: nu-i statea in caracter. dar pana la urma s-a dovedit ca-i sta. si ceea ce ne-a socat era ca omul rational, putin rece, inteligent, cu un palmares mare devenea cu amanta vesel, exuberant, fericit.

porneste o discutie cu el, o discutie serioasa, si nu te lasa convnsa de banalul " te iubesc". hai sa fim seriosi. si eu pot sa-ti zic acum "te iubesc", dar asta nu inseamna neaparat ce eu chiar simt asta. ai grija de tine.

| iuliana_8590 a răspuns:

Incearca sa discuti cu el, spune-i ce te framanta. poate are momente proaste.nu trage concluzii pripite pana nu auzi versiunea sawinking

| DaianaDC a răspuns:

Asta crezi u...ca nu ii sta in caracter.Fiecare barbat inseala chiar daca nu ii sta in caracter.Asta ti`o zic asa, ca un apropo.Incercati sa discutati despre ceea ce se intampla cu el si potentiale rezolvari.Intreaba`l unde ai gresit, ce il nemultumeste la tinehappy hai ca esti destul de mare ca sa stii ce intrebari trebuie sa puihee hee

| sweet12 a răspuns:

Hey, eu am alta idee, poate nu-i mai placi, s-a saturat, s-a plictisit deja de o aceeasi femeie in pat. Incearca sa il recastigi, sa ii atragi atentia, schimbati look'ul, o haina, ceva in plus, sa fie altfel, gasiti o metoda de a iesi din monotonie, poate asa ii vei starni interesul, iar daca nici asa nu merge, atunci ori are pe alta, ori are o problema... (si daca nu e genu de a avea amante... nu se stie niciodata)