| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Cand faci sex anal trebuie sa te protejezi? daca da ce ce? cum? si cine trebuie sa se protejeze?

Răspuns Câştigător
| Rafael_3371 a răspuns:

Da trebuie sa te protejezi. Motivul este ca prin contact sexual se transmit boli. Aceste boli se numesc boli venerice.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, folosirea prezervativului este absolut obligatorie. Fiindca riscul de transmitere a infectiilor sexuale este maxim si, ambii parteneri au risc maxim de a face alte infectii din cauza intrarii in contact cu resturile de materii fecale din anus.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Păi tu vrei să faci şi nu ştii noţiunile de bază?
Poţi lua foarte uşor o BTS (boală cu transmitere sexuală) dacă partenerul nu foloseşte prezervativ.
Vrei să ştii ce boli poţi contacta dacă nu te protejezi?
HIV, HPV, Hepatita A, Hepatita B şi gonoree.

Mare grijă!

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyBi a răspuns:

Frumusica daca face sex anal neprotejat ramane gravida...ce misto rolling on the floor si in loc sa il nasca il.toarna in wc

| Coozeman a răspuns:

Mai bine nu faci.Deaia ti-a dat Domnu' un vagin.winking

| Becca18 a răspuns:

1.Baiatul trebuie sa se protejeze cu un perzevativbig grin
2.Numai daca vreai sa te protejezi nu-i obligatoriulaughing)Daca vreai sa ramai insarcinata nu faci protejat daca nu vrei da, sa fac protejalaughing
Sper ca te-am ajutatbig grinfundita?

| aliceinchains a răspuns:

Normal, pentru că poți să iei boli cu transmitere sexuală, de exemplu SIDA.
Cine trebuie? Păi te poți proteja și tu, că ești fată, luând anticoncepționale.
Caută mai multe informații pe net. Zi faină!

| Doodă a răspuns:

Măta trebuie să se protejeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai probabil ca,,,, prezervativul contine un lubrifiat si asa face penetrarea putin mai usoara...