| nonameXD a întrebat:

daca esti virgina si faci se. x anal inseanta ca te-a dezvirginat sau pentru a fi dezvirginata trebuie sa faci se. x vaginal?

Răspuns Câştigător
| Sabiiii a răspuns:

Bai.astia cu experienta sexuala sporita...nu ma astetam la asa ceva. nu sunteti demni de aceasta categorie. Copila, virgina nu mai esti dupa actul sexual vaginal, nu anal, nu oral.Pai daca ai face oral ti-ai dezvirgina gatul, traheea ce? A te dezvirgina inseamna ca himenul din vagin se largeste. Poate din prima, dar rar. Bafta

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

De cate ori, fetele Lui Dumnezeu, trebuie sa vi se mai zica(,)ca virgina esti pana faci prima data sex...nu conteaza cum

Virginitatea nu sta in himen, nu e valoare morala a ta asta, e doar ceva medical...

| Libelle a răspuns:

Ma liviu42, adica tu crezi ca fata asta e virgina sau ce tot indrugi?

Am zis clar, ca himenul nu e decat dpdv medical. Daca se duce la ginecolog, da ii va spune ca e virgina.
Dar
virgin=1) (despre persoane) Care nu a avut niciodată legături sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovăție; neprihănit; nevinovat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încă nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspăt. 4) (despre locuri) Care încă nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /

| Cătălina a răspuns:

Din moment ce ai intretinut relatii sexuale, nu conteaza de care, nu mai esti virgin/a.

| liviu42 a răspuns:

Te-a dezverginat in cur nu in vagin. Wow cata lipsa de educatie sexuala, nici nu va cunoasteti organele sexuale si va apucati de sex, de ca sa nu fiti mai prejos fata de altele care deja nu mai sunt virgine si pe deasupra treceti direct la sex anal. BRAVO.

| liviu42 a răspuns:

Amymone. se pare ca si tu esti lipsita de cunostintza a organelor sexuale feminine. O virgina este virgina atunci cand are himenul intact. Daca face alt fel de sex care nu are a face cu vaginul ramane tot virgina. Daca face sex oral sau anal nu are cum sa isi piarda virginitatea "himenul" Mai cititi,mai invatati si pe urma va dati cu parerea. Virgina sau nu. Aiyda, lorette, andrei sunteti "varza" la capitolul cunostinte anatomice.

| liviu42 a răspuns:

Elementul cel mai important al virginitatii este himenul, o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal. El este de diferite forme si grosimi, difera de la femeie la femeie. Esential este sa stim ca la o fetita poate masura intre 10-12 milimetrii, iar la pubertate 18-20 de milimetrii. Himenul este perforat in centru, orificiul fiind pentru eliminarea menstruatiei, dar si acest orificiu poate fi de diferite dimensiuni.

Exista posibilitatea ca o adolescenta sa isi poata pierde virginitatea fara sa stie printr-o serie de exercitii fizice, folosirea tampoanelor etc. Dar cel mai des ruperea himenului se produce prin penetrare, prin actul sexual. Depinde foarte mult de ce natura este acest act pentru ca o penetrare mai blanda poate sa intarzie ruperea himenului mai ales daca acesta este flexibil, iar o penetrare mai "brutala" poate avea mai multe sanse de a produce dezvirginarea. Insa nu este intotdeauna necesar sa sangerezi. Depinde de foarte multi factori inclusiv gradul de vascularitate al acestui himen. Femeile au privilegiul de a decide si de a sti cand sa ii puna capat virginitatii.
Un lucru foarte important de inteles este acela ca femeile nu "ofera virginitatea". Nu este un lucru de vanzare si nici ceva ce poti dona. Un alt lucru foarte important este acela ca nimeni nu poate sa spuna ca esti pregatita sau nu sa iti incepi viata sexuala. Probabil ati auzit de foarte multe ori vorba "sex-ul se face cu capul (creierul)", iar asta este adevarul. Creierul este organul cel mai important intr-o relatie sexuala. Prin urmare, cum nimeni nu poate intra in capul tau sa te controleze sau sa iti citeasca gandurile virginitatea ta se va pierde numai atunci cand vrei tu, indiferent cat esti de spontana sau de calculata.

| SociallyDepressed a răspuns:

Nu iti mai face sperante draga, nu mai visa ca nu mai esti virgina oricat ai vrea oh go on.

| Michell_7762 a răspuns:

Da ca sa nu mai fii virgina trebuie sa faci sex ca toti oameni normali adica sex vaginal, vad ca tu ai inceput sa dezvirginez alte "zone"

| Georgy_7404 a răspuns:

Ppana nu ti-o baga in pzd nu ai km sa te dizvirginezi in pzd adica mai ai himenul dar moral numai esti virgina deloc

| pitiqtsa a răspuns:

Locul neatins ramane virgin skumpawinking de aceea se zice VIRGIN...

| Katheeeee a răspuns:

Dezvirginarea are loc in momentul in care penisul baiatului intra in vagin, si rupe pielita care acopera intrarea din vagin, pielita numita himen.La intrarea in anus nu exista himen,deci, in concluzie, dezvirginarea are loc numai dupa ce faci prima data sex vaginal.

| Otilia_1731 a răspuns:

Sex vaginal.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_4998 a răspuns:

Din cata stiu eu se.x anal innseamna tot dezvirginare

| lorette_9697 a răspuns:

Iubita meahappy Daca intretii relatii sexulale,(nu conteaza daca e anal sau vaginal) nu mai esti virgina deoarece penisul a intrat in contact cu,corpul tau, ai grija ca prin sex se pot transmite boli, sexul neprotejat iti poate aduce un bebeehappy Fundaa? sper ca ti-am fost de folos:*:!