| papushikatha23 a întrebat:

Trebuie neparat sa faci o clisma inainte de sexul anal sau nu?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asa este igienic.

| Drolja a răspuns:

Dacă îţi planifici sexul, da.
Când eşti într-o relaţie, sau când eşti obişnuit s-o faci spontan, e imposibil.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Avand in vedere ca partidele de sex sunt spontane nu este ceva mandatoriu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa ai parte de un sex anal fara probleme, efectuarea clismei este indicata deoarece doar asa se elibereaza portiunea de colon unde urmeaza sa intre penisul partenerului.

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar e preferabil. Oricum, e bine ca partenerul să folosească prezervativul, așa că n-ar trebui să conteze prea mult.
Dar cu siguranță e mult mai igienic și cu siguranță vor fi cu mult mai puține „surprize" neplăcute.

| peperonies a răspuns:

Daca nu faci o sa fie cam de ****.