| ninjaulverde a întrebat:

Cand ma masturbez imi dau drumul repede, maxim 5 minute ieri am facut sex cu iubita mea eram inca virgin si nu am putut sa imi dau drumul, de ce?

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Din cauza stresului, este ceva nou pentru tine, cu timpul te obisnuiesti si inveti sa te relaxezi bucurandu-te de experienta.

| mODIN a răspuns:

Patesc si eu. Nu esti obisnuit cu starea, cu contextul. La inceput, mai ales, e prea nefamiliar contextul in care faci asta cu inca o persoana acolo, tu care te-ai obisnuit singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca asa patesc toti incepatorii, emotiile de inceput... ori se scape pe ei in primele 2 minute, ori nu se scoala, ori nu se pot termina.

| mihai69 a răspuns:

De stres?

| dullcat a răspuns:

Pentru ca nu ai experienta.Aceasta vine odata cu timpul.

| Emilian65 a răspuns:

Stai liniștit. Nu ești singurul în aceasta situație. Cu timpul se regleaza aceste fenomen.

| Anonimboy111 a răspuns:

Am inteles ca atunci cand esti la inceput asa se intampla la 50% dintre baieti din cauza emotiilor sau ca nu esti obisnuit

| Negoiu a răspuns:

Din cauza emoțiilor și pentru că, probabil, ți-ai "obișnuit-o" cu mânuța, fata pe care ți-o închipui atunci sau o privești în imagini e PERFECTĂ în imaginația ta, iar când ești cu o fată adevărată vezi că nu e chiar așa. Cu timpul o să-ți revii și o să ajungi la relații normale, posibil să rămâi cu o oarecare ejaculare întârziată de care nu se prea scapă. Sănătate!

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Este foarte simplu. Psihicul, emotia momentului si presiunea de a fi performant si-au pus amprenta pe prestatia dumitale. Asa va fi in primele dati, dar vei vedea ca pe masura ce vei avea experienta, lucrurile vor evolua spre bine. NU uitati de prezervativ, nu uitati sa va spalati dupa sex si sa va decalotati penisul.

| yhua a răspuns:

Te tine 5 minute? pe mine mă ține doar 2 minute