| pantera2011 a întrebat:

Cand o femeie are menstruatie si face sex ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu folosesc prezervativ, exista risc de sarcina (mic) si un risc mare ca ambii parteneri sa faca infectii genitale. Daca folosesc prezervativ, doar femeia este expusa unor infectii genitale, ca urmare a mobilizzrii germenilor din exterior catre vagin si colul uterin si dezvoltarea lor accelerata in mediul propice reprezentat de sangele menstrual.

15 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu am facut in timpul menstruatiei laughing Nu tineam neaparat, dar nu am avut parte de barbati sensibili la sange laughing

Au vazut si mai multe la pacienti laughing)
Mie una mi-a placut ...desi se simte asa foarte moale inauntru am inteles laughing Parca ar fi piftie vaginul laughing))
Dar excitatia e mai mare in perioada aceea :X
La noi nu s-a lasat cu sange pe pereti pentru ca am practicat pe la sfarsit si eu nu-s de aia sangeroasa in perioada aceea laughing Chiar deloc laughing)

Riscul de a ramane insarcinata nu prea exista fetelor! I-ati tot dat cu asta.
Sa stiti si voi ca in perioada ACEEA e CEL MAI MIC risc sa ramaneti!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Riscul unei infecţii este foarte mare. Este nevoie de foarte multă igienă şi de prezervativ. Organele feminine sunt foarte sensibile în acea perioadă şi din acest motiv e nevoie de mai multă grijă. Şi bineînţeles poate rămâne şi însărcinată în funcţie de cât de fertili sunt cei doi şi când are loc ovulaţia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Exista riscul de a contacta o infectie genitala.

| i.love.me a răspuns:

Partenerului sa ii vina sa vomite

| Deea a răspuns:

Daca nu se protejeaja poate ramane insarcinata

| cucu a răspuns:

Vai chiar atat dornica sa fie? din cate stiu eu nu dureaza mult (4-5 zile maxim ) nu poate sa astepte? eu sunt baiat nu sunt scarbos de fel... dar chiar in halul asta? unde mai e dragostea cand te umpliii de *****?

| alexutzu00791 a răspuns:

Bebe

| teonamaria a răspuns:

In primul rand amandoi partenerii se cam muradresc.Si este bine ca sa fie folosit prezervativul.Chestia amuzanta e ca fetele sunt super excitate in acea perioada.Si daca el o iubeste si o vrea fericita se cam murdareste putin happyhappyhappy

| ionela86 a răspuns:

Nu e prea igienic sa faci sex atunci cand esti la menstruatie, iar daca nu se protejeaza risca sa ramana insarcinata.

| FetitzzaAlintatha a răspuns:

Poate ramane insarcinata...de aceea este bine sa folosesti prezervativ si sa fii foarte atentawinking

| andry99_8793 a răspuns:

Pai ramai insrcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O femeie care are menstră este pasibilă de sarcină dacă nu se protejează.
O femeie nu poate rămâne însărcinată în timpul menstrei deoarece nu are loc ovulația dar în schimb este riscul de infecție și de aceea nu este recomandat raportul sexual în astfel de momente sensibile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut, poate riscul de infectie este putim mai ridicat ca de obicei, dar am avut noroc, nu am patit nimic, bineinteles am folosit prezervativul, risc, ai grije.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul poate influenta menstruatia. Aceasta poate fi scurtata sau prelungita.In rest nu se intampla nimic, daca nu iei in seama disconfortul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a oprit e ceva