| anonim_4396 a întrebat:

Cand o relatie devine prea toxica, in punctul in care incepe o cearta d-aia mare din mai nimic, nu e cea mai buna optiune despartirea?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar, cea mai buna optiune este sa vorbiti si sa discutati despre asta, ca niste oameni civilazi si maturi. Va puneti in postura in care nu va cunoasteti, va expuneti toate parerile in fata celuilalt, absolut tot ceea ce va deranjeaza si incercati sa ajungeti la un punct comun, asta daca chiar vreti sa continuati relatia. Daca nici asa nu se schimba nimic si nu mai sunteti fericiti impreuna, atunci puteti sa va despartiti daca asta vreti.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neapărat... eventual o perioadă distanțați ca să vă mai liniștiți și apoi vorbit și găsit cum rezolvați să nu mai fie așa situația. în plus, se ajunge la chestii de genu dacă n-a fost așa mereu, în momentu în care petrecți prea mult timp împreună și celălalt nu mai face lucruri și pe cont propriu și ajungeți să fiți cumva sufocați de cealaltă persoană, mai ales dacă și stați împreună

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar cearta aceea mare cu apare, așa devine relația din senin, din mai nimic, pe bune?

| ancaval a răspuns:

Ce e aia relație toxică?

| Catalin77945 a răspuns (pentru ancaval):

Cand ajungi sa te certi din toate nimicurile si chestii de genul, si se degradeaza mai rau pe parcurs

| NarcisIfrim a răspuns:

Cea mai buna optiune Catalin.
in relatii ok, te mai certi, te mai impaci, dar daca din nimic incepe asa.
nu merita sa va chinuiti amandoi
iubire cu sila nu merge
daca mai vrei o sansa la ea totusi, sa devii indiferent
dar daca te-ai saturat si stai doar de dragul de a sta singur, pleca
si mai ales daca fata e prea minora 15-16 fugi