| Annnnaaaa23 a întrebat:

Cand se termina menstruatia mai trebuie luate pastilele cu fier de la Rigevidon 21+7?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastilele anticonceptionale (AC) Rigevidon 21+7 sunt niste contraceptive orale de tipul combinat. Fiecare dintre cele 21 de pastile albe contine doua tipuri de hormoni feminini, iar cel 7 pastile maro sunt inerte, fiindca nu contin hormoni. Nu inteleg care sunt pastilele cu fier? sau despre ce poate fi vorba. Poate revii cu explicatia necesara. Sanatate!