| RAY a întrebat:

Cand vorbesti cu o fata de ce trebuie sa te comporti ca un asexual?

24 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cine zice asta?

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Scriu din nou

acum 2 ore | RAY explică (pentru Hammurabi):

În primul rând, cine a zis că trebuie să te comporți așa?

societatea,religia, fetele

În al doilea rând care e problema dacă ai fi interesat doar de sex?

cica esti imatur, porc, le consideri obiecte sexuale, ti frica de resposabilitati

Sunt o grămadă de femei care sunt interesate doar de sex la rândul lor.

pentru cei frumosi da de acord cu tine

Dacă cea cu care ai intrat în vorbă e interesată să se mărite, îți vei da destul de repede seama și nu te obligă nimeni să continui.

de acord cu tine, sincer nu vad de ce sa iti pierzi timpul cu o fata sa fi tamponul ei emotional

În ce situație ai putea fi, ca să trebuiască să te comporți ca un asexuat?

la o intalnire, pe internet, cand vorbesti cu sexul opus, mai mereu, ceea ce nu inteleg multi e ca in lipsa dorinteti sexuale nu ne am pierde timpul cu ele, nu am vrea o relatie romantica, in lipsa primului interes de natura fizica, sexuala

| RoCkKiD a răspuns (pentru RAY):

Tu deschizi cate un fir de fiecare data cand nu esti de acord cu cineva?

| RAY explică (pentru RoCkKiD):

Nu trebuie nimeni sa fie de acord cu mine sau nu fie nu asta e scopul meu din contra vreau doar sa vad cum ganditi, cum percepti realitatea atat, eu sunt doar un observator atat

| Hammurabi a răspuns:

În primul rând, cine a zis că trebuie să te comporți așa?
În al doilea rând care e problema dacă ai fi interesat doar de sex?
Sunt o grămadă de femei care sunt interesate doar de sex la rândul lor. Dacă cea cu care ai intrat în vorbă e interesată să se mărite, îți vei da destul de repede seama și nu te obligă nimeni să continui.
În ce situație ai putea fi, ca să trebuiască să te comporți ca un asexuat? (singura situație pe care mi-o pot eu imagina, e dacă nimeresc din greșeală într-un bar de gay laughing )

| RAY explică (pentru Hammurabi):

În primul rând, cine a zis că trebuie să te comporți așa?

societatea,religia,fetele

În al doilea rând care e problema dacă ai fi interesat doar de sex?

cica esti imatur,porc,le consideri obiecte sexuale,ti frica de resposabilitati

Sunt o grămadă de femei care sunt interesate doar de sex la rândul lor.

pentru cei frumosi da de acord cu tine

Dacă cea cu care ai intrat în vorbă e interesată să se mărite, îți vei da destul de repede seama și nu te obligă nimeni să continui.

de acord cu tine, sincer nu vad de ce sa iti pierzi timpul cu o fata sa fi tamponul ei emotional

În ce situație ai putea fi, ca să trebuiască să te comporți ca un asexuat?

la o intalnire, pe internet, cand vorbesti cu sexul opus, mai mereu, ceea ce nu inteleg multi e ca in lipsa dorinteti sexuale nu ne am pierde timpul cu ele, nu am vrea o relatie romantica, in lipsa primului interes de natura fizica, sexuala

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu știu man, e greu. De fiecare dată când vorbesc cu tine pe tema asta am senzația că trăim în lumi diferite. Și nu-mi dau seama de ce.
De când mă știu, nu mi s-a întâmplat niciodată să trebuiască să mă port ca un asexuat. Dimpotrivă. Sunt genul cu o grămadă de aluzii și miștouri sexuale (ti-ai dat și tu seama de aici de pe site, și așa sunt și în viața reală) dar nu mi s-a întâmplat niciodată să-mi zică vreo fată că sunt un porc sau că o consider un obiect sexual.
Bine, nici nu m-am băgat în seamă chiar așa cu tot ce mi-ar fi picat în mână, indiferent de calitatea umană. Pentru că sunt convins că, dacă chiar te bagi în lături, sigur te mănâncă porcii.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Faza e ca tu arati atragator din punct de vedere fizic

| Plato a răspuns:

Ca sa nu creada ca tot ce vrei de la ea este sexul.

| Plato a răspuns (pentru Plato):

Ps. nu e nevoie mereu, depinde.

| RAY explică (pentru Plato):

Asa ca te comporti asa desi tu asta vrei in mod involuntar apoi se plange pe TPU, porcul ala

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai pune-te in situatie. Ca si cand mergi sa cumperi o masina, dar vezi ca vanzatorul e interesat doar sa-ti ia banii, nu sa fii si multumit de produs. Asa si in cazul asta, e normal sa nu se simta ok cand vede ca iti lucesc ochii de interes. happy

| RAY explică (pentru Plato):

Corect,cerere si oferta, dar nu crezi ca sinceritatea primeaza? sau omul nu este pregatit de sinceritate?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Omul, cu atat mai mult romanul, prefera sa fie mintit frumos.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca sa ii demonstrezi ca nu esti prost.

| Eireann a răspuns:

Daca esti femeie si nu esti chiar muma padurii e usor sa gasesti un partner sexual. Nu suntem proaste, stim ca vreti sex si fara sa spuneti.

| RAY explică (pentru Eireann):

Ma bucur ca gandesti logic, si daca va spunem ca vrem sex din cauza dorinteti sexuale involuntare si pentru ca suntem hetrosexuali ne faceti porci, imaturi, obsedati sexuali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, frate. Trebuie doar sa nu-i spui ei ca vrei sex. Isi da seama si singura.

| nimenisinimik a răspuns:

Ca sare pe tine altfel.

| Georgexyz99 a răspuns:

Iti spun eu de ce. Fiindca ele sunt mult mai narcisiste decat noi si incep sa se supraaprecieze in momentul cand sunt umflate de prea multa atentie in decursul vietii, iar cand se simt lezate de animalele alese cu c*rul, tot ele se dau nedreptatite si mai si comenteaza ca toti suntem niste porci, magari, nesimtiti si niste jeguri. Eu le-as spune **** cu kkat. Sa nu se trezeasca comentand aiurea in tramvai dupa ce au facut prostia, si pe "noi" ne da constant la scadere, ca vezi Doamne "nu avem experienta", "nu avem cu ce" si multe alte motive. Si crede-ma, ca p1zd3, au optiuni. Latrai si lingai care stiu cum "sa le ia de sus" sunt peste tot, doar ăia sunt crescuti in statut, iar noi, cei care nu am avut norocul altora, stam ca animalele in lesa si ne distrugem psihic si stam acolo o viata pe baza prostiei, ignorantei si narcisismului lor nativ. Pentru ele, o relatie echivaleaza cu "ce am de castigat de aici". Unul de o teapa cu ea este considerat prost, ciudat, nu e material de relatii; cel mult esti bagat in Friendzone si stai acolo cat poftesti. La ele doar prima impresie conteaza si aia sa fie de viata buna. Daca nu ai avut pe nimeni inaintea lor, esti considerat un ratat. Si la fel si pe retelele de socializare, daca n-ai multi prieteni, sute de like-uri si nu ai masina sau clubul de fite la poza de profil, iti da discard la discutie si Block la profil. Nu te lasi manipulat de ele, iti vor da jet in scarba, de aici aparand si repulsia fata de sexul opus. Tot ce conteaza pentru ele e ce le poti oferi aici si acum. Si intotdeauna cand vor fi intr-o relatie nu vor fi multumite cu ce au, intotdeauna vor dori mai mult, intotdeauna vor vedea ca gaina din curtea vecinului e mai grasa, deci se poate si la ele, indiferent de cine sunt ele si ce le poate capul. Pentru ele, tot ce exista li se cuvine.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Există tot ce se cuvine în mintea lor eventual.

| RAY explică (pentru Georgexyz99):

Ai si tu un sambure de adevar nu neg asta

| marionemteanu a răspuns:

Pentru că toate sunt înnebunite după sex dar nici una nu recunoaște.

| RAY explică (pentru marionemteanu):

Wow serios de asta vor asexuali