| Marvin567 a întrebat:

Capacitatea unui bărbat de a atrage femei mai frumoase (nu mă refer la pițipoance botoxate) creste direct proporțional cu capacitatea financiară a acestuia?

Daca da, atunci de ce majoritatea femeilor/fetelor nu recunosc că își doresc un bărbat cat mai potent din punct de vedere material?

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de atractia fizica dar cum doar 10% dintre barbati atrag femeile vor si ele un barbat care au facut cv cu viata lor, de asta sunt multi frustrati misogini, 90% dintre barbati nu atrag sexual nici o femeie dar vor femei de nota 10, banii nu creaza atractie o sa ii fie scarba de tine

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Uite aici https://web.facebook.com/reel/151145424655769 o fata frumoasa, ce fac urati? o injura ca nu o pot avea, in loc sa vada de ei, uitate la cum arata aia e film horror

| Marvin567 explică (pentru RAY):

Eu nu vreau femeie de nota 10, dar nici prea jos sa nu fie. Eu cel puțin lucrez destul de mult la fizicul meu. Practic, sunt stabil din mai toate punctele de vedere. Și de asta nu înțeleg de ce nu funcționează nimic pentru mine

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca este un barbat inteligent, va putea atrage desigur femei destepte (nu pitipoance botoxate).

| Marvin567 explică (pentru Violleta2022):

Asta spuneți toate...dar tot pe aia cu banii ii cautati?

| dullcat a răspuns:

O parte considerabila din populatia feminina e materialista, da. Dar la fel se poate spune si despre sexul opus.Eu nu inteleg de ce barbatii care nu isi doresc materialiste nu lasa aceasta categorie tot pentru barbatii materialisti? Ce se aseamana se aduna, corect?
Banii pot disparea oricand si cand vezi cu ce ai ramas langa tine, ce faci? laughing In acelasi timp, nu e ok sa visezi la o viata numai de lux, insa gandeste-te ca nici tu nu ai vrea sa mori de foame, ci ai dori o viata decenta, cat sa iti permiti o locuinta, mancare, utilitati, eventual sa mai iesi din cand in cand, poate la restaurant sau la teatru.

| Marvin567 explică (pentru dullcat):

Pai chestiile astea mi le permit lejer, dar nicio femeie nu mă vrea.

| J0B0MAT a răspuns:

Femei frumoase, nebotoxate și toate cele, presupunând că au o facultate și ceva minte, nu caută la un bărbat banii lui. Dar evident că vor vrea pe cineva cu o situație financiară măcar ca a lor, din moment ce ele muncesc pentru un trai decent, nu caută să întrețină pe cineva, ci vor pe cineva care se poate întreține singur.
Nu neg, poate exista o iubire între un cerșetor și o fată ok, dar mai rar.Sau iubire între persoane la fel de sărace, astea sunt la toate drumurile și destul de durabile din ce am văzut.
Femeile frumoase care caută doar banii la un bărbat sunt pițipoance, întreținute.Nu există altceva.

| Marvin567 explică (pentru J0B0MAT):

Ok, eu am o situație stabila din toate punctele de vedere. Dar pentru mine nu funcționează. Parca sunt invizibil și nu sunt chiar micuț.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Marvin567):

Atunci problema ta e în altă parte.Sau problemele.
La mentalitate din ce văd eu ar fi una.

| Hyperion7 a răspuns:

Greșit,e fix invers.
De ce au nevoie botoxatele in primul rand =>bani=>ce să facă cu ei=>sa-si mascheze frustrările=>au nevoie de cineva=>bărbații cu bani.
După un calcul matematic inventat îți zic că capacitatea unui bărbat de a atrage "botoxate"* cu cât este mai bogat este mai mare.

"botoxate"-cele care au operații estetice, implanturi etc etc.

Acum,de ce?
Nu pot generaliza că mă trage dullcat de urechi,dar acum sa fim realiști.
Nu toate femeile urmăresc acestea resursă,sunt da,care urmăresc,însă nu cred că majoritatea.
Ideea e următoarea. Unele vor să-și acopere frustrările din copilărie,in timp ce altele au stima de sine scăzută și au nevoie sa fie "frumoase",in timp ce altele profita pur și simplu pentru că unii bogătași sunt naivi și o musca.
Însă de partea cealaltă a gardului sunt și femeile care nu vor bani, ci doar un om iubitor, care sa le respecte.
Așa că na, nu putem spune cu exactitate cum săgetează cupidon, însă cert e că lumea e diversa.big grin

| Marvin567 explică (pentru Hyperion7):

Daca e așa cum zici, atunci eu poți să îți zic că mă chinui foarte mult sa fiu într-o formă fizică și mentală foarte buna+ sa am niste bani in buzunar cat sa nu am grija lunilor următoare. De ce nu ar fi asta de ajuns?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Marvin567):

Citez "mă chinui sa fiu într-o formă foarte buna "
Știi, nu sunt te miri ce expert pe nu știu unde, ci din experiențele mele anterioare pot să îți spun un lucru.
Daca nu ai papagalul la tine, poți să ai de toate.Nu uita, înainte de toate, o femeie se cucerește prin cuvinte și apoi prin fapte.
Mai mult, mai lucrează la tine și apoi încearcă din nou, poate îți vei dezvoltata stima de sine și dățile viitoare vei avea curajul necesar să combini.

| Marvin567 explică (pentru Hyperion7):

Chiar și când îmi folosesc papagalul, parca nu e de ajuns. Poate sunt pretențiile mult prea mari. Toate visează la actori și milionari

| Hyperion7 a răspuns (pentru Marvin567):

Nu nu, nu toate, eu am dat de cateva exemplare care nu au vrut asta.
Deci te contrazic.
Probabil că nu te învârți in cercurile care trebuie sau poate ai niste standarde puțin cam mari.
Știu că poate părea frustrant sa nu ai relație deși toți amicii tai sau mai toată lumea din jurul tau are, însă poate părea clișeic ce-ti zic, însă ce e al tău e pus de-o parte și îl vei primi fix când nu te aștepți.Cam asta-i hypnotized

| Marvin567 explică (pentru Hyperion7):

Eu zic că nu am standarde așa mari, eu îmi doresc doar o fata care sa arate decent, daca despre asta e vorba. Nu îmi doresc modele pe sandale. Nici eu nu arat exemplar, dar consider că sunt peste medie. Am văzut aici băieți (să îmi fie cu iertare) care nu arata chiar așa bine sau nu ii dau banii afara din casa și tot au gagici foarte frumoase. De ce unii au și unii nu?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Marvin567):

Hai sa te iau altfel.
Știi zicala aia "cin' are copii să-i crească,cine nu,sa nu-i dorească"?
Cam așa e și cu relațiile.
Când nu ai relație,te plângi că nu ai relație,când ai relație regreți că îți mănânci ficații că nu e cum ai vrut tu și vrei sa fii singur.
Practic,mai întâi ești pus pe lista de așteptare, apoi primești pe cineva, eventual îți face peri albi (dacă ești la primele relații) și apoi regreți că ai relație.
Doar așteaptă, o sa vina el și acel moment de bucurie maxima big grin

Cât despre de ce aia urâți sau săraci au gagici frumoase, nu trebuie sa acumulezi frustrări pentru asta, va veni el și acel moment și o să te satuuuuribig grin

| Hyperion7 a răspuns:

Marvin tata, acum ti-e momentul de glorie.
https://www.tpu.ro/......eusesc-ei/
Daca iese ceva, poate-mi primesc și eu cheta;)
Serios acum, încearcă și spune-mi ce iese :D

| Yuoia a răspuns:

Asta cred barbatii.
Dovada ca nu te vrea nimeni.
Femeile se mai uita si la cat de spalat este, daca stie cum se tine furculita, cum vorbeste, etc. Evident, nu pitipoancele.

| Marvin567 explică (pentru Yuoia):

Eu am o situație financiară stabila, mă duc la sala, am un fizic bun și îngrijit. De aici eu deduc că situația materială trebuie sa fie mult peste medie, gen să îți permiți mașini de lux și vacante cat mai scumpe. Dar de ce vin astfel de pretenții de la unele care lucrează pe 4-5 mii de lei pe lună? Eu chiar nu înțeleg și mi se pare exagerat ce vor fetele in ziua de azi. Nu toți suntem milionari.

| anonim3248 a răspuns (pentru Marvin567):

Ce lucrezi nu ai spus. De aia nu te caută femeile.

| anonim3248 a răspuns (pentru Marvin567):

Te arunci foarte sus cu femeile.

| AdrianFoanga a răspuns (pentru Marvin567):

Exagerezi.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Pentru una care câștigă 5000 lei, este frumoasă, are 26 - 27 de ani eu întâi făceam o colecție de diplome și după aia începeam să caut femei ca aia.

| Marvin567 explică (pentru anonim3248):

Sunt economist

| anonim3248 a răspuns (pentru Marvin567):

Femeile pe care le vrei tu vor altfel de bărbați.

| Marvin567 explică (pentru anonim3248):

Ce înseamnă altfel?

| anonim3248 a răspuns (pentru Marvin567):

Tu chiar vrei tipul de femei cu facultate, frumoase și care câștigă 4000 - 5000 lei?

| Marvin567 explică (pentru anonim3248):

Da. Ce e așa rău în asta?

| Marvin567 explică (pentru Yuoia):

Ce crezi, sunt și spălat și manierat și îngrijit. Still, femeile nu mă vor. Doar cele refuzate de toți. Nu înțeleg unde greșesc...de ce unii au și unii nu. Nu e corect.

| AdrianFoanga a răspuns (pentru Marvin567):

Fiecare pe palierul lui. Tu pe unul mai inalt iar astea cu 4-5000 lei/luna sa caute unukl cu acelasi venit.
Ban la ban si paduche la golan.

| Marvin567 explică (pentru AdrianFoanga):

Înțeleg ceea ce spuneți, dar mai sunt și nevoile fizice, de alea nu prea scapi. Pentru asta mai am nevoie de o femeie uneori

| Yuoia a răspuns (pentru Marvin567):

Mentalitate gresita! La tine si la alti baieti care...
Pitipoancele, usuraticele cauta baieti cu bani. Citind celelalte mesaje ale ale vad ca vrei doar distractii ocazionale. Evident, acele femei pentru "nevoile" tale vor barbati cu bani. Macar sa castige si ele ceva din distractia asta.
Restul, femei "de casa" care nu se aventureaza in relatii de o noapte. Pe alea, nu le vrei tu ca nu vrei o familie.

| Marvin567 explică (pentru Yuoia):

Eu vreau ceva serios, dar pretențiile sunt mult prea mari. Nu am vreun Mustang sau vreo vila.

| LordCristobal a răspuns:

Pai daca ar recunoaste treaba asta din start nu ar mai sta niciun barbat cu ele si din start ar porni cu eticheta de materialiste.
Fetele isi doresc genul ala de barbat care sa fie impunator, descurcaret, cu un status social si financiar bun.
De ce isi doresc fetele treaba asta?
In primul rand multe fete isi doresc sa stea sub o aripa protectoare, femeile fiind fiinte mai sensibile intodeauma se vor uita la un barbat care se le ofere siguranta si protectie pentru ca femeile vor sa se simta ocrotite si niciodata nu vor sta cu un barbat care nu e descurcăreț de felul lui.

| haileewatson a răspuns:

Capacitatea unui barbat de a atrage femei frumoase creste direct proportional cu:
Bunul simt si politetea
Cat de ingrijit este
Ce obiective si planuri are in viata
Cat de independent este
Ce fel de persoana e, ce hobby-uri are, cu ce se ocupa

Nici o femeie frumoasa nu o iasa cu un ratat care nu are niciun plan de viata si se comporta ca un misogin badaran.

Iar "capacitatea financiara" nu e niciodata pe primul loc. Femeile au la fel sau chiar mai multe venituri decat unii barbati, nu au nevoie sa fie intretinute. Cunosc femei cu cariere in diverse domenii: IT, psihologie, etc, si cunosc barbati care nu sunt in stare sa isi faca un CV corect.

Astia care dau din gura ca "femeile cauta bani/vor sa fie intretinute" sunt niste infometati care nu au nimic dar au impresia ca gagicile umbla dupa interes????????. Cel putin eu nu am cunoscut niciodata o femeie intretinuta, ba din contra am cunoscut barbati intretinuti.

| Marvin567 explică (pentru haileewatson):

Și femeile astea pe care le cunoști tu așteaptă să fie abordate pe social media/aplicații de dating?

| sammie a răspuns:

Se zice ca barbatul trebuie sa fie seful in casa din punct de vedere financiar. Dar nu numai de asta vor femeile acelea sa isi intemeieze o familie cu acei barbati, trebuie sa fie si ingrijit, sa fie descurcaret, iubitor si aiba respect fata de sotia lui, fata de copii si fata de persoanele din jurul lui.

| anonim3248 a răspuns:

Femeile frumoase, inteligente își doresc bărbați pe care nu îi pot avea niciodată.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Barbatul trebuie sa fie aratos, femeia sa fie frumoasa.Asta e cel mai important aspect.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Eu nu văd lucrurile așa, în această viață fiecare muncește pentru el.
Nu mă face pe mine mândră ca femeie cât câștigă omul de lângă mine și realizările sale în viață ( că sunt ale lui, nu ale mele, deci satisfacția mea 0).
Cum nu vreau să susțin financiar un bărbat,astfel nu vreau sa ma susțină el pe mine,fiecare sa ne descurcam pentru noi.
Atunci când îți formezi o familie și ai copii,lucrurile se schimba, apar cheltuielile unei familii și aici fiecare poate să aibă banii în comun,să se ajute,etc.
Logic că vrei poate un bărbat stabil mai ales atunci când o să ai prunci și o să stai în concediul maternal și nu o să ai posibilitatea de a muncii din cauza pruncului( asta dacă cumva prefera tatăl să stea cu pruncul de câteva luni,care are nevoie de mama).
Dar poate sensul vieții voastre nu sunt procrearea și atunci fiecare cu banii lui și vă ajutați când unul trece prin perioade mai grele.
Un bărbat poate atrage o femeie prin încredere de sine,Personalitatea,modul de a se comporta, respectul și sprijinitul oferit, faptul că o înțelege, o apreciază, o vede drept cea mai frumoasa și o face sa trăiască senzații unice.
Bărbat nu ești atunci când atragi 100 de femei ci când o atragi și ții lângă tine una.

| Marvin567 explică (pentru Alexia999997777777777777):

1. Nu am nevoie să mă întrețină nimeni. Am banii mei.
2. Legat de copii nici nu poate fi vorba la mine momentan.
3. Daca chiar e adevărată asta cu personalitatea, comportamentul etc. Ce trebuie mai exact in acest sens?

| Cristi9997 a răspuns:

Ce legatura are una cu alta.
Femeile nu isi doresc un barbat potent financiar deoarece nu are ce face cu ala daca are testiculele zbârcite sau isi i-a din banii aia pentru el. Si nu pentru ea.
I-a exemplu.am un prieten.care gagicasa zice acelasi lucru ca femeile nu se uita la bani bla bla bla.
Dar omu lucreaza la super-market si ii i-a din minim pe economie iphone 12, o duce prin toata tara, daca nu la munte in escursii, daca nu in escursii la bronzat la buci, film. Etc etc in timp ce alta femeie se plangea de unu care lucreaza pe dincolo, ca isi i-a lui Dr. Dre. si ei la ficasa fix cariciu sub pres.

Deci femeie vor control, sa stie ca bagi bani in ele. Nu neaparat cat castigi.

In plus daca vreuna vede ce intrebari pui/sau cum gandesti. Poti sa ti iei adio de la relatie. Deoarece nimeni nu vrea sa fie judecat.

| AdrianFoanga a răspuns:

Siguranta. Asta cauta femeile.

| Clau1978 a răspuns:

Barbatii trebuie sa aiba o profesie banoasa si sa fie educati.

| Marvin567 explică (pentru Clau1978):

Mie mi se pare că femeile sunt foarte ipocrite. Vor un bărbat cu bani, dar vor sa păstreze și aparențele.

| Clau1978 a răspuns (pentru Marvin567):

Banii nu aduc fericirea dar o intretin.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Marvin567):

Macar ai vorbit cu tipa aia de care ți-am zishappy?

| PardosealaTVR1 a răspuns:

Deci fi faza... Daca ai bani, asta nu te scapa de fata aia plina de raie si cosuri (respectfully). Pe scurt, daca vrei o femeie buna, pana mea, du-te si tu la sala si la barberu din gta (not respectfully)