| anonim_4396 a întrebat:

Care considerati ca este diferenta intre o prietena buna si o iubita? adica sunt de parere uneori ca granita asta nu prea exista. voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Cu iubita mai faci si dragoste!

| тecнιннιlα a răspuns:

La inceput nu exista. Adica se intampla uneori ca cea mai buna prietena a ta sa devina iubita ta (dar multi nu vor sa riste ca sa nu`si strice prietenia cu acea pers in caz ca se desp). O prietena (adevarata) iti e alaturi mereu orice ar fi poti sa-i spui orice te va ajuta, te va sustine, dar asta nu inseamna ca te iubeste(tine la tine ca la un prieten) pe cand iubita are toate aceste calitati, dar te iubeste (in alt mod decat prietena). Si daca ai o pr adev nu te culci cu ea, cu iubita da.

De multe ori ti se pare ca nu`i nici o dif intre ele pentru ca sunt aman2 la egalitate pentru tine, dar totusi sunt f dif (o pr fata de o iubita). happy bb :*.

| bombolinna a răspuns:

Pai depinde de relatii.Adica cu iubita poti sa faci si dragoste cum s-a mai spus, dar iubita se intampla sa nu fie chiar o prietena si sa existe o alta persoana careia sa'i spui tot ce simti.De obicei, acea persoana iti va devenii iubitawinking