| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai clare indicii la o femeie (mai in varsta decat un barbat) ca ii place de acel barbat (atunci cand se afla in preajma acestuia sau cand sta de vorba cu el)?
Daca ai sti ca e singura, ti-ai da usor seama, dar cand stii ca e maritata, ca mai are si copil, nu prea mai poti fi sigur(a) care sunt intentiile acestei femei. Voi ce credeti?

22 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Indiferent daca e sau nu maritata, eu cred ca o femeie mai in varsta, daca te vrea, cu siguranta iti va da de inteles astfel incat sa nu ai nici o indoiala. Cred ca femeia maritata va fi mai precauta, va fi mai atenta, in ideea de a-ti face avansuri in circumstante in care probabilitatea sa afle barba-su e cat mai mica, dar tot iti va da de inteles in mod clar ce vrea. Ea nu se joaca precum pustoaicele... daca isi dorecte ceva, nu prea vrea sa piarda timpul si va actiona in consecinta. Pe scurt, cu siguranta iti vei de seama.winking

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

Ok, partea asta teoretica o stiu foarte bine si eu. Dar intrebarea mea era CUM ANUME iti da femeia de inteles asta? Vreau exemple de vorbe, gesturi sau atitudini din care sa reiasa clar ce isi doreste ea... happy

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Hai mah frate, pai daca esti nevoit sa intrebi asta, esti copil. Iti va cauta prezenta, iti va cauta privirea, va reactiona la ceea ce spui mai mult decat la ceea ce spun altii, va cauta sa-ti raspunda, iti va face complimente, iti va bate apropouri, daca se iveste ocazia, poate chiar te va atinge si va cauta sa prelungeasca acel contact fizic, etc. E un cumul de gesturi, pot sa fie mai multe sau mai putine, dar chiar si neexperimentat sa fii, tot vei simti.

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

De data asta ai reusit sa fii mai explicit! happy Intr-adevar, am observat ca de multe ori ma cauta cu privirea. In pauzele de la munca, cand sta pe hol si vorbeste cu cineva, parca nu prea se concentreaza la persoana cu care vorbeste, observ ca privirea ei e mai mult atenta la mine (chiar daca ma aflu la vreo 10-20 metri distanta)... Sau cand trec pe langa ea pe hol, chiar daca ma priveste scurt, observ o privire foarte atenta din partea ei. Sau unde stie ca stau eu in pauza, in fata cladirii, isi face si ea mereu cale sa iasa cu o tigara. Iar in timpul discutiilor, e foarte interesata sa afle detalii la ce ii spun, pune intrebari. Deci ce sa cred din toate astea?

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Mai exista vreo indoiala?
Pe mine insa, altceva ma ingrijoreaza. Chiar nu am reusit sa fiu explicit in primul meu raspuns? Hmm...e grav.

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

In primul raspuns te-ai referit la avansuri. Astea sunt intr-adevar niste semne, mi le-ai confirmat, dar nu le pot lua ca avansuri din moment ce stiu ca e casatorita (sau poate ca nu mai e, ca nu pune poze cu barbatu-su pe Facebook si nici in lista ei nu am gasit vreun barbat cu acelasi nume de familie) si cu copil care acum e pe picioarele lui, tocmai a terminat facultatea. Deci pe mine ma surprinde foarte mult cum o astfel de femeie (n-as spune chiar batrana, ca a facut copilul la vreo 20 de ani, deci acum sa aiba in jur de 50 maxim, desi pare de 42-43), deci cum o astfel de femeie se poate uita la un alt barbat, mult mai tanar ca ea (careia i-ar putea fi chiar mama)! Asta ma surprinde foarte mult pe mine! Inteleg, acel barbat arata bine, tanar, cizelat, educat, elegant, fara niciun fir alb, dar totusi...

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Si daca e casatorita ce? O spui de parca persoanele casatorite (femei si barbati) nu pot sa insele. In ceea ce priveste varsta, iti garantez ca femeile sarite de 40 de ani, se uita la barbati cu 20 de ani mai mici decat ele. Eu am fost cu 2 femei mai mari cu peste 20 de ani decat mine...eram major, deci nu vorbim aici de ceva ilegal din partea lor. In cazul uneia dintre ele, eu am fost cel care a luat initiativa si i-am spus ca imi place de ea, desi ea nu dadea foarte multe semne, in afara de faptul ca era placuta in conversatie de fiecare data (dar fara sa-mi bata apropouri sau sa-mi faca avansuri sexuale in vreun fel). In cazul celei de-a doua, ea a fost cea care mi-a facut avansuri, cat se poate de evident, era mereu foarte bine dispusa in preajma mea, mereu zambitoare, imi facea complimente, imi batea apropouri clare.

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

Nu suntem in filme aici, suntem in viata reala! Sa inseli pe cineva langa care ai stat o viata si cu care ai mai facut si un copil ajuns la randul lui matur, nu e chiar atat de usor, mai ales ca femeie! Cate femei ar fi dispuse sa faca asa ceva? Una din 10.000 poate... Crezi ca ea nu se gandeste: azi ma incurc cu alt om, dar daca maine-poimaine se sparge aventura, el poate o sa dea in vileag totul... afla si sotul, afla si fiu-miu?

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Pff! Daca ai sti tu... happy

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

Ce sa stiu eu? Sau de data asta chiar te-am incuiat cu raspunsul? laughing))

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Daca zici tu...m-ai incuiat.winking

| Hammurabi a răspuns:

Ca să nu mai pierzi timpul, o întrebi direct.
E posibil să-ți iei o geantă peste ochi, dar vei dormi liniștit.
Sau poate te te alegi cu ceva.

| tonyc7 explică (pentru Hammurabi):

Daca indraznesti sa intrebi asa ceva o femeie in mod direct, cu siguranta va reactiona indignata si iti va raspunde contrariul! Cu o femeie trebuie procedat usor, pas cu pas, nu cu o intrebare-soc, mai ales daca e ceva ce doar ti se pare tie!winking

| Hammurabi a răspuns (pentru tonyc7):

În general, o femeie matură și măritată nu-ți va răspunde niciodată contrariul a ceea ce are în cap. Astea-s fițe de puștoaice sau de femei cu prea puțin creier.
Dacă nu e interesată de nici o culoare de tine, îți va răspunde punându-te la colț, sau va fi indignată și va reacționa urât (ce-ți spuneam cu poșeta peste ochi).
Procedatul ușor pas cu pas, te va duce într-o zona de unde nu vei ieși decât tot printr-o abordare la subiect. Deci e un fel de pierdere de timp.
Și uite, o să-ți explic și de ce.
Ea, are mult mai mult de pierdut decât tine și are aceiaș teamă că poate interpreta greșit semnalele tale, așa că nu va reacționa decât la o situație certă, clară.
Și astfel, vei intra într-un joc ambiguu de-a șoarecele cu pisica, din care ea nu va ieși din zona de siguranță fără o certitudine. Și ajungi înapoi tot la o abordare directă. (asta nu înseamnă să fi lipsit de tact sau sensibilitate în abordarea subiectului).
Asta e doar părerea și experiența mea. Tu procedează cum crezi tu că e bine pentru tine.

| Goete a răspuns:

Daca e maritata si are un copil nu-i poate place un barbat? Nu inteleg logica ta. Alta chestie e ca e constienta de faptul ca ar putea ramane copilul fara tata daca ar si face ceva cu acel barbat care ii place, si din acest motiv prefera sa nu exteriorizeze sentimentele.

| tonyc7 explică (pentru Goete):

Copilul e deja matur, are servici si se intretine singur. Plus ca locuieste si departe de ea, in alta tara.
Cu sotul ei nu se stie in ce relatie e. Pe Facebook nu isi pune deloc poze in care sa apara alaturi de acesta. Deci ai crede initial ca e singura dar la profil scrie ca e casatorita. Iar o femeie casatorita totusi a facut un juramant fata de sotul ei la altar, nu? De-asta zic ca e greu de crezut ca ar fi tentata sa se uite dupa un alt barbat mai tanar.

| Goete a răspuns (pentru tonyc7):

Tu intrebi daca ai putea sa-i placi.
Juramantul e sa ramana cu sotul ei, sa-l iubeasca si respecte, nu sa nu ii placa de nici un alt barbat- si faptul ca-i placi nu inseamna neaparat ca isi ca insela sau lasa sotul.

| tonyc7 explică (pentru Goete):

Eu am intrebat cu totul altceva. Daca ai inteles altceva, atunci inseamna ca ai o problema. Dar dupa nickul pe care il ai (gresit scris si ala), mi-ar placea sa cred ca nu esti un analfabet functional.

| Goete a răspuns (pentru tonyc7):

Indiciile sunt acelasi, maritata sau nu.
Vorbesti de indicii.
Dar dupa cum confunzi Nickul meu cu Goethe, cred ca esti un intarziat care nu isi da seama nici daca la o tipa ii place de el

| tonyc7 explică (pentru Goete):

Pai uite ca te-am gasit pe tine ca sa ma lamuresti laughing)

| Goete a răspuns (pentru tonyc7):

Eu macar nu sunt nelamurit ca tine, Desteptule

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cand cauta sa fie cat mai mult in compania lui. Atunci cand iti place de cineva vrei sa-l vezi cat mai des, sa discuti cu el mai mult, sunt chestii de bun simt nu trebuie sa fii un geniu sa te prinzi.