| tonyc7 a întrebat:

Intrebare pentru femei despre femei maritate.
Credeti ca sunt multe cazurile de femeie maritata (maritata de cel putin cativa ani sa zicem, care a apucat sa faca si copil cu sotul ei), insa care simte un oarecare regret ca a facut pasul acesta atunci cand in viata ei apare un alt barbat de care ea se simte mult mai indragostita si cu care ar vrea sa traiasca (in locul acelui sot pe care l-a ales initial)?
Or fi multe astfel de femei care simt asta sau sunt extrem de rare? Voi ce credeti?

11 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Marea majoritatea asa sunt, au apucat sa faca pasu ala, apoi raman asa.Este valabil si pentru barbati.Cand esti mai tanar nu ai experienta, nu prea stii exact ce vrei, la ce sa te uiti, apoi pe parcurs descopri una alta, mai vezi si pe altii, dar deja unepri e prea tarziu. Putine sunt cele care is maritate si stiu sigur ca ala este cel pe care il vor.

| Lukasssz a răspuns:

Nu, din contra nu REGRETA.Il trage pe sfoara pe sot, divorteaza si automat are o sursa de venit(pensie alimentara) si ea poate sa se calareasca linistita cu "barbatul mai atractiv" si prostu` sa munceasca sa o tina in cârcă

| tonyc7 explică (pentru Lukasssz):

Sursa aia de venit de care zici oricum nu e pentru ea, e pentru copilul ei. Dar daca a apucat sa faca copil cu sotul ei, s-ar mai desparti de el pentru un altul?

| Lukasssz a răspuns (pentru tonyc7):

"Sursa aia de venit de care zici oricum nu e pentru ea, e pentru copilul ei." Si beneficiaza mama copilului, fiindca copilul are 0 autoritate in fata lu` ma-sa.

| tonyc7 explică (pentru Lukasssz):

Nu te mai gandi la bani. Sa zicem ca e genul de femeie care are un venit destul de bun si nu e interesata deloc de banii sotului.

| FreddieM a răspuns (pentru tonyc7):

Stai sa înțeleg oleaca. Adică face coarne bărbatului, vrea divorț și vrea și copilul?
Cheers

| tonyc7 explică (pentru FreddieM):

Copilul e maricel, azi e la gimnaziu, maine va fi la liceu, apoi facultate si apoi pe picioarele lui. Deci nu va mai fi dependent mult timp de mama lui.

| FreddieM a răspuns (pentru tonyc7):

Încă trebuie sa raspunzi
... face coarne bărbatului, vrea divorț și vrea și copilul?''
Cheers

| Forneticugem a răspuns:

Nu-l iubește cu adevărat.

| tonyc7 explică (pentru Forneticugem):

Si or fi multe astfel de femei sau din contra, sunt foarte foarte rare?

| Forneticugem a răspuns (pentru tonyc7):

Doar Dumnezeu știe asta nu eu