| smile_3316 a întrebat:

Care e limita dintre dragoste si perversiune?

11 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Harciog, sunt de acord cu tine si voi mai adauga ca depinde de mentaliotatea fiecaruia, unii pot cataloga un act pervers ceea ce pentru altii este doar un lucru normal, aici amandoi partenerii trebuie sa fie de acord.

| Malvina24 a răspuns:

Dragostea nu are limite(intr-un cuplu care-si impartaseste sentimentele reciproc perversiunea e total ok)

| JeSa a răspuns:

Dragostea - nu devine perversiune dacă e satisfăcută în limitele moralităţii!happy

| Ea12345 a răspuns:

Daca ambii parteneri sunt dispusi la anumite,, pervesiuni" in relatia lorm atunci ei se iubesc si nu simt ca e ceva in neregula.Eu cred ca e o limita, eu nu sunt una care suporta usor perversitatile.

Răspuns utilizator avertizat
| gargaritza a răspuns:

Perversitatea in doze mici. adica niste comentarii asa mici ...sa nu exageram.
Tocmai m-am despartit de prietenu meu cu care am stat 2 luni pentru ca era foarte pervers, cand eram suparata in loc sa vina sa ma ia in brate el imi zicea ca am o fata ca si cum as face sex in momentul ala, deci asta e perversitate exagerata adica daca tii la persoana respectiva nu ii spui lucruri d-astea.

| mecmecmec a răspuns:

Daca e dragoste nu cred ca exista perversiune cred ca se merge atat de departe cat vor amandoi! Am avut o prietena mai mare ca mine cu 10 ani, ca sa iti faci o parere sunt trecut de majorat cu cateva primaveri, insa am facut tot ce vroiam si vroiam multe amandoiwinkingtotul depinde de parteneri! parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limita intre dragoste si perversiune este atunci cind perversiunea se pierde in intensitatea dragostei si nu poate fi recunoscuta ca perversiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Granita dintre minciuna si adevar.intre sex normal si perversiuni sexuale este o mare diferenta, si problema.fiindca sexul normal este cand se face intromisia penisului in vagin, urmat de coit, ejaculare, orgasm. iar perversiunile incep de aici incolo. DAR vad ca acum e considerat normal, si in gura ca sa nu mai spun ca si in c.doar de catre cei care-l practica.ca o justificare, a ratacirii lor de la gaura potrivita.adica o justificare a perversiunii.si cum sunt multe perversiuni, si omul in ingaduinta lui cea mare de sine, nu are limite, le va numi pe toate normale.

| cravata a răspuns:

Nu este limita cat timp amandurora le place

| butterfly89 a răspuns:

Exact ca cea dintre a face dragoste si cea a face sexwinking