| anonim_4396 a întrebat:

Ce este perversiune intr-o casnicie

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Perversiune" este cea ce provoaca intrigare, se considera "deasupra" moralei admise de un individ sau un grup.
In casnicie nu se poate considera nimic perversiune, ce este acceptat de ambii soti.
Ca urmare, ce-i place la amandoi si nu-i indigneaza - este permis!
Sa nu uitam: Kamasutra s-a scris, s-a urmat si se urmeaza de milenii, de sute de milioane de oameni!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

In acceptia mea, perversiune in casnicie e atunci cand unul dintre soti profita de celalalt.Sub orice aspect.

| georgesur a răspuns:

Depravare, imoralitate. dar poate fi si fatarnicie(falsitate).
PS-Sensul exact rezulta din contex, alegind din variantele:
coruptie, depravare, anomalie sexuala, perfidie, fatarnicie,
rautate.

| gaby_6466 a răspuns:

Pervers este cind unul din soti isi doreste sa aiba un lucru de la celalalt si ia fara sa ceara voie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minciuna si neincrederea sunt de exemplu, perversiuni.la ce te referi in concret?