| Amely21 a întrebat:

Care e mărimea normala a unui penis? Dacă e mai mare doare? De exemplu 16cm e mult?

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

16cm este un penis de masura medie si nu ar trebuiis a doara, fiindca vaginul este elastic si se intinde.
Durerile la sex apara cand fata este virgina sau cand sexuls e face pe uscat, fiindca baiatul sare pe fata fara sa o pregataeasca pentru sex, nefacandu-i un preludiu corect.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e mare trebuie mai multa atentie si rabdare la preludiu, atita tot. La fel ca la nas, palme, sau talpi, nu exista marime normala. 16 e, teoretic, peste medie. La noi media e de vreo 12, cica.

| Emilian65 a răspuns:

16 cm nu este mult. Este ideal pentru făcut sex.

| VoidEternal a răspuns:

Nu o sa te doară daca el știe cât de cât ce face.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VoidEternal):

@anonimul tembel: Lasa breh povestile, cam jumatate dintre femei habar nu au ce e ala orgasm pur si simplu, si vii tu cu sefeuri de genul aluia cervical. Faptul ca si sexul anal poate provoca orgasme inseamna ca e musai sa faca toata lumea sex anal? Conform tie, mai toti astia care o avem sub 20 de centimetri ar trebui sa fim eutanasiati, ca sintem degeaba.

| VoidEternal a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Orgasm cervical...

Anonimule, poți să câștigi cu succes premiul de libidinosul secolului. Efectiv mi-e scârbă să-ți citesc răspunsurile, ti-am dat și block, de cel puțin o lună, că mi se ridică părul de nervi citindu-ti mizeriile, iar masculinitatea ta comunistă de autobază îmi face efectiv greață, dar platforma asta de doi lei tot îmi arată răspunsurile tale.

PS: ai ajuns la 50 de ani dar inca nu știi anatomia de baza. Mai documenteaza-te un pic, vezi care e regiunea cervicală. Cervixul, (colul uterin) e un drac, iar zona cervicala e cu totul alt drac. Daca tu reușești să provoci un orgasm "cervical" unei femei ar trebui să-ți dea cineva de cap un premiu Nobel.

Hai, noapte buna!

PPS: Gabi Dumitrescu, reply ul era pentru anonimull.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VoidEternal):

Lol, no problem. Chiar ma gindeam de unde pana unde masculinitate comunista la mine... big grin

| anonimuIl a răspuns:

Penis de 16 cm e normal la un bărbat.

| anonimuIl a răspuns:

Fetele trebuie să se mulțumească cu ce au bărbații.

| anonimuIl a răspuns:

Femeile nu trebuie să se gândească la mărime că ele nu au de unde alege ceva mai mare.

| Amely21 explică (pentru anonimuIl):

Și care sunt ăia 1%-2% care pot face?

| anonimuIl a răspuns (pentru Amely21):

Reține - doar 1% din bărbați pot face femeilor orgasm cervical.

| Amely21 explică (pentru anonimuIl):

Și care sunt cei 1%? Cum trebuie sa fie barbatul

| anonimuIl a răspuns:

Pentru femei mărimea penisului contează când fac sex.

| anonimuIl a răspuns:

Atât scriu de orgasmul cervical - în articolele de pe internet despre orgasmul cervical NU scrie ce mai trebuie să facă femeia atunci ca sula lungă a bărbatului să o LOVEASCĂ unde trebuie.

NU când intră drept sula în femeie îi provoacă orgasmul cervical și NU bărbatul schimbă direcția sulei în femeie.

FEMEIA face asta atunci că DOAR ea știe unde trebuie să fie lovită de bărbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 se încadrează în normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare că îți dă în cervix cum da mascații cu berbecu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile să se mulțumească cu ce au bărbații lor.

| MihaiSpeedster a răspuns:

E medie. Pe vremea mea umbla o vorbă, Decât mare și proastă, Mai bine mică și jucăușă

| antrebarisiraspunsuri a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Care medie? in Romania media e de 12. deci 16 e mare, e peste medie

| Goete a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Da daca e mare si jucausa?

| StefanIlAreMare a răspuns:

Dacă ti s-a rupt pielea penisului de mic copil sau esti turc si ti au rupt pielea penisului la botez este o marime patetica

| Anonimalex6996 a răspuns:

Este o mărime ok. Nu doar mărimea contează, ci și felul în care o folosești și timpul.

| cumslut a răspuns:

E ff mica. trebuie lucrata si bia niste lepticore