| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu glandele skene? Exista la toate femeile? Au aceleasi proprietati ca prostata masculina? Pot exista infectii la nivelul lor?

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Exista la toate, altfel nu ar putea face sex fara lubrifiant

Prostata face alte chestii. Alea ajuta cu lubrifierea, prostata e implicata in producerea lichidului care acompaniaza spermatozizii, muschii din jurul ei ajuta la ejaculare, si in cazul anumitor barbati provoaca o senzatie placuta cand e stimulata.

Prostata poate fi afectata de numeroase chestii, cea mai rea fiind cancerul de prostata. Glandele skene pot avea parte de infectii sua chiar chisturi.