| Christyne a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de ati reveni dupa o relatie lunga de dragoste ce a esuat?

Răspuns Câştigător
| madutz90 a răspuns:

Stii proverbul ala: "cui pe cui se scoate"?! O pasiune se uita prin aparitia altei pasiuni, o durere printr-o alta durere, o dragoste veche printr-o dragoste noua.La mine a functionat.Asa l-am uitat pe exul meu cu care am fost 2 ani. Nu mai pierde timpul si gaseste-ti alt "Fat-Frumos"! Succes in cautari! :*

14 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Inveti sa traiesti fara el, zambind, distrandu-te si cunoscand alte persoane

Shin
| Shin a răspuns:

Sa incerci sa cunosti alte persoane, sa iesi afara cu prietenii si in principiu sa cunosti pe altcineva.
Numai bine, Shin

| Ana a răspuns:

Sa iti faci alt prieten, si asa poate ca o sa-l uiti

| gabriela_7862 a răspuns:

Sa-ti faci timp pentru tine si pentru o perioada sa-ti analizezi sentimentele si relatia ce s-a incheiat pentru a nu comite, eventual, aceleasi greseli care au dus la despartire.

| MissCamelia a răspuns:

Sa te distrezi, sa-ti gasesti alta relatie dar nu una serioasa, una care sa te distraga, sa nu mai ai contact cu fostul pana nu-ti revii

| justify a răspuns:

Sa uiti...

| valy07kdpv a răspuns:

CUI PE CUI SE SCOATE
trage linie si ancepe o vyata noua
chyar daca nu va fy ca pryma oara
resemneazat-e cu idea despartirii
daca s-a antamplat dyn vyna ta ruptura atuncy revyzuyesteti atytudynea
daca nu tine minte aspectul

| Bebitza_3599 a răspuns:

Poti incepe prin a sterge nr d tel id-ul poze tot ceea ce iti aminteste d el... iesi la cumparaturi... mergi la party-uri fa-ti niste "amici"smug draguti:X

| VladRO a răspuns:

Sa-ti faci alta

| rosepassion a răspuns:

Poi sa incerci sa uiti trecutul si sa nu te mai gandesti la el, cu ct te gandesti mai mult la trecut cu atat iti vei face mai rau tie, apoi incearca sa te distrezi si sa nu-ti mai amintesti nimic din cea fost...cunoaste lume noua si chir n-ar strica o relatie noua dar nu chir atunci k nu are niciun rost deoarece deat sati bati joc de aceea perosana mai bine mai astepti putin ca sati revii, si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum ii... sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| nu-vreau-nume a răspuns:

Deocamdata sa lasi timpul sa treaca... momentan orice ai face, unde ai merge, il vezi pe el...toate astea vor trece.ideea e ca nu neaparat cum te-ai despartit trebuie sa cauti o noua relatie fie ea si una fara obligatii.
fa-ti ordine-n ganduri, incearca sa te gandesti mai putin la ce-a fost, si ocupa-ti timpul cu orice.

| AdelinaL a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa treci peste sa te obisnuiesti cu ideea ( stiu ca e greu, eu vb, dau sfaturi dar daca ar fi sa ma despart de baiatul pe care acum il iubesc nu stiu ce as face ) in fine cred ca cea mai buna solutie ar fi sa iti faci alt prieten dar neaparat acesta stie prin ce treci pentru ca asa te va spijini si asa va trece totul mai usor...Si cea mai imp chestie orce sa-r fi intamplat daca u ai fost sau nuh devina ca vazti despatit u sa nuh te mai gansesti la asta ptca sunt sigura ca iti vei face si mai mult rau sing. Orcum ce a fost, a fost viata e frum daca vrem noi sa fie tonguebaetzi mai sunt si trebuie sa te gandesti ca multi mai frum si mai buni decat ex-ul care acum trebuie sa ramana o amintire happytongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O calatorie unde sa cunosti oameni si locuri noi. Sunt oferte excelente de 1 saptamana in egypt. Ce zici?

| Andutu21 a răspuns:

Poti incerca ceva nou dar in unele cazuri s-ar putea sa iti faci mai mult rau...adica dac iti faci alt iubit si incepi sa te saruti si nu mai stiu eu ce faceai cu celalalt s-ar putea sa iti aduci aminte de el.sau nu.depinde de persoana. Faza e ca nu trebuie sa faci lucruri care sati aduca aminte de el...sa stai in casa degeaba, sa preferi singuratatea. nu fa asta ca nu e bine.Prietenii /amicii te pot ajuta foarte mult in aceasta situatie. iesi cu iei prin oras incearca sa te distrezi. te vei simntii mai bine.si cu putin timp trecut vei trece mai usor peste.