| MayaAndreea a întrebat:

Cum pot trece peste o relatie care a esuat?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Ierti, te ierti, inveti cat se poate de mult. Devii un om mai bun. Iti acorzi timp sa te vindeci si timp sa reflectezi la cum ai fost tu in relatie - pentru ca e irelevant tie cum a fost partenerul/a - ca sa nu mai repeteti aceleasi greseli.

Succesul unei relatii este determinat, in mare, si din alegerea initiala. Se grabeste intrarea in relatii iar asta nu e chiar ok. A alege pe cineva potrivit necesita in sine timp, rabdare, si o anume distanta.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu consider ca e nevoie de timp sa te vindeci, plus mici imbolduri zilnice. Poti asculta videoclipuri de pe aici, lasi sa ruleze in fundal in timp ce faci altceva prin casa.Sigur te vor ajuta catusi de putin.
https://www.youtube.com/results?search_query=cum+treci+peste+o+despartire

| Freya1 a răspuns:

Cu timp și cu răbdare.

Mereu e bine sa te gândești ca dacă era ok și merita nu se ajungea în punctul ala.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cu atentie. Si termina cu relatiile. Casatoreste-te.

| Celula44 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Scuza-ma dar azi iubesc pe altcineva. care merita toata iubirea mea. si in ciuda a tot ce imi spuneai candva, mi-am gasit exact pe cine imi trebuia. nu casatoria

| Celestina003 a răspuns (pentru Celula44):

Casatoria ce are? O spui de parcă e ceva rău.

| Celula44 a răspuns (pentru Celestina003):

Pai e ceva bun?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Celula44):

Pana cand?

| Celula44 a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Pentru totdeauna, rămân burlac, opțiunile deschise, fără copii, te-am pupat

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Celula44):

Bafta!

| MayaAndreea explică (pentru AmandinaDragan):

Usor de spus, inca nu am gasit persoana potrivita.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru MayaAndreea):

Gasesti. Vezi ce faci gresit de aduni asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat