| fatadenota10 a întrebat:

Cum trec peste o relatie care a esuat dupa un an jumate?

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Este greu intr-adevar, oricat ne-am zbate si ne zicem in gand ca totul este bine si trecem peste nu este chiar asa usor mai ales dupa atat timp, simti ca esti singura in acest moment si numai ai nici o speranta si iti este greu sa o iei iar de la capat, nu trebuie sa lasi amintirile sa te zapaceasca, incearca sa il uiti, cu timpul se rezolva insa nu asa repede pe cat crezi u, iesi cu prietenii pe afara in oras sa nu stai deloc singura ca mai mult rau iti faci, incearca sa nu faci anumite lucruri care le faceai de obicei cu el, nu stiu ce sa mai zic, important e ca oriunde te duci si orice ai face sa nu te gandesti la el.

4 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Pur si simplu acepti adevaru.

| Delire a răspuns:

Iesi cu prietenii, gaseste'ti altu, si ai sa vezi ca o sa*l uiti, dar trebuie sa treaca ceva timp mai ales daca l*ai iubit mult, nu il poti uita daca iti impui, aminteste'ti de toate defectele lui si mergewinking bye:*

| paul_7261 a răspuns:

Trebuie sa esi mai mult pe afara cu preteni la suc la pizza la distraxie sa uiti totul ca altfel daca stai in casa si asa nai sa uiti pentru ca tie gandul tot la el si asa mai bine esi te distrezi mai vorbesti mai glumiti intre voi chesti de genul mai chemi cate o pretena sa doarma cu tine sa nu te plictisesti si sa te mai gandesti si altele de genul,(imi pare rau pentru voi) sper ca tam fost de ajutorhappy o zi frumoasa.

| fatadenota10 explică:

Nu vreau il iubesc.
lume ajutati-ma!