| monadark a întrebat:

Care este cea mai eficienta si mai sigura metoda de contraceptie? si care sunt treptele unu act sexual? funda big grin

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Metoda de barieră, prezervativul. Căci te ferește atât de o sarcină nedorită, cât și de o BTS (boală cu transmitere sexuală).
Înaintea unui act sexual propriu zis, trebuie să existe comunicare. Preludiul nu trebuie să lipsească, iar dacă este vorba de primul act sexual, nu strică nici folosirea unui librifiant pe bază de apă (facilitează penetrarea și previne ruperea prezervativului).
Baftă!

| nekokami a răspuns:

Metoda combinata.Adica prezervativ SI anticonceptionale.E cel mai sigur mod.In caz ca prezervativul se rupe,ai anticonceptivul care te protejeaza.Iar treptele in mod normal sunt:preludiu, penetrare, orgasm si somnik(daca o faci seara)winking