| dya_2097 a întrebat:

stiti care este cea mai eficienta metoda de contraceptie? si cea mai comoda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din pacate, nu exista o metoda de contraceptie sigura 100%. In cazul tinerilor insa, din cauza multiplilor parteneri sexuali este cel mai indicat prezervativul.

Abh
| Abh a răspuns:

De ce nu incerci sa-ti pui un sterilet? Daca organismul tau il tolereaza, nu mai ai batai de cap 5-8 ani.

| thealchemist a răspuns:

Prezervativul.

| francesca89 a răspuns:

Pilulele,dar nu te apara de BTS, asa ca spune-i sa-si traga un capishon happy

| myhaelamar86 a răspuns:

Abstinenta. Nu se gaseste in farmacii insa.

| goejoy a răspuns:

Cea mai comoda din punct de vedere al sarcinii, este sa te nasti baiat laughing

| dya_2097 explică:

Sunt casatorita si am 2 copii. as dori parerea cuiva cu experienta