| ivcelnaiv a întrebat:

Care este cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ati facut-o sau primit-o?
eu le-am adunat aici pe ale mele: http://ivcelnaiv.blogspot.com/search/label/lovez

uite si un exemplu:
le toi du moi
tu esti fulgul iar eu plopul
tu esti sticla eu sint dopul
tu esti bulele, eu - apa
eu am becul, iar tu - lampa

eu am ochii, tu lumina
tu esti scena, eu - cortina
tu esti trenul, eu sint sina
eu - polenul, tu - albina

tu esti picuri de sudoare
eu sint gustul lor de sare
tu esti fir de par de zana
eu sint piaptanu-i din mana

tu esti firele de iarba
eu bovina dand din barba
esti cam tot ce vrei sa fii
eu sint restul - ce nu stii.

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Sunt faine, insa n'am avut timp sa le citesc pe toata, interesanta aia "mai multe sentimente, mai multe sanse de castig".
si eu am un fel de "jurnal" in care am poezii si texte scrise de pe vremea cand sufereambig grin
cea mai frumoasa"te iubesc" si cred ca e si cea mai sincerahappy

bafta

2 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

@ivcelnaiv foarte frumos ceea ce faci, le'am citit pe toatehappyse vede ca esti o peroana "dechisa dragostei si telentului", nu de alta da am citit toate intrebarile tale si toate sunt despre poezie.sincere felicitari pentru asta!
nu renunta la ceea ce faci! mi'ai dat o idee prin publicarea poeziilor care le am scrise si eu, insa nu stiu daca am puterea sa le public, sper ca intr'o buna zi sa uit suferinta prin care am trecut, cred ca la mine e ceva gen"suferinta=talent"...winking

succes in continuarebig grin

| ivcelnaiv explică:

@. just. a. tear. multumesc.