| ivcelnaiv a întrebat:

Care este cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ati facut-o sau primit-o?

eu le-am adunat aici pe ale mele: http://ivcelnaiv.blogspot.com/search/label/lovez

uite si un exemplu:

le toi du moi

tu esti fulgul iar eu plopul

tu esti sticla eu sint dopul

tu esti bulele, eu - apa

eu am becul, iar tu - lampa

eu am ochii, tu lumina

tu esti scena, eu - cortina

tu esti trenul, eu sint sina

eu - polenul, tu - albina

tu esti picuri de sudoare

eu sint gustul lor de sare

tu esti fir de par de zana

eu sint piaptanu-i din mana

tu esti firele de iarba

eu bovina dand din barba

esti cam tot ce vrei sa fii

eu sint restul - ce nu stii.

Răspuns Câştigător
| palaghianu a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat/Un "TE IUBESC" e minunat.

Si e minunat.Credeti-ma.Vale

1 răspuns:
| arrriadna a răspuns:

Astea mi se par mai degraba "vrajeala" decat declaratii de dragoste.
Una din cele mai frumoase declaratii de dragoste primite a fost un buchet cu 109 trandafiri mirositori, cu care a trebuit sa ma si plimb in oras, fiindca mi-a fost daruit la o intalnire. M-am simtit ca o zana, la plimbare printre pamanteni.