| ivcelnaiv a întrebat:

Care este cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care ati facut-o sau primit-o?
eu le-am adunat aici pe ale mele: http://ivcelnaiv.blogspot.com/search/label/lovez

uite si un exemplu:
le toi du moi
tu esti fulgul iar eu plopul
tu esti sticla eu sint dopul
tu esti bulele, eu - apa
eu am becul, iar tu - lampa

eu am ochii, tu lumina
tu esti scena, eu - cortina
tu esti trenul, eu sint sina
eu - polenul, tu - albina

tu esti picuri de sudoare
eu sint gustul lor de sare
tu esti fir de par de zana
eu sint piaptanu-i din mana

tu esti firele de iarba
eu bovina dand din barba
esti cam tot ce vrei sa fii
eu sint restul - ce nu stii.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Dragut blogul voi mai intra. Din pacate nu am primit/facut o declaratie de dragoste.sad. Dar astea sunt superbe.Iti dau un exemplu totusi:

Iubirea este un joc ciudat:sau amandoi castiga, sau amandoi pierd. Ce zici, castigam azihee hee?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind eram balaur faceam chestii din astea si primeam dar mai tirziu mi se pareau ridicole.Asa ca mi-i frica rau sa nu mai imi para cind voi iesi din situatie iar ridicole.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta tu esti firele de iarba

eu bovina dand din barba

esti cam tot ce vrei sa fii

eu sint restul - ce nu stii

| yoana_2922 a răspuns:

Foarte tare u leai compus?