| oana23madrid a întrebat:

Care este cel mai important lucru intr-o casnicie: banii, sexul, iubirea?

26 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sentimentele (...), buna intelegere, sexul, si abia apoi banii!

| Vizitiul a răspuns:

Iti spun eu, daca nu exista sex si bani, se duce dracului toata dragosteawinking.

| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca sunt toate importante pentru ca fiecare in parte au o importanta destul de activa,

lolita
| lolita a răspuns:

Toate in egala masura, daca lipseste una dintre ele deja nu mai este o casnicie fericita.

cami
| cami a răspuns:

Toate trei, adunate la un loc.
PS: La batranete, banii.

| liz23 a răspuns:

Cel mai importanta lucru este comunicarea, apoi intelegerea, iubirea, sexul si banii.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cel mai important lucru intr-o casnicie este iubirea si respectul love struckwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai important lucru intr-o casnicie este iubirea, celelalte urmeaza...

| theodoraafi a răspuns:

Toate trei sunt importante. dar cea mai importanta este iubireahappy

| Paris a răspuns:

Toate happy

| angella1972 a răspuns:

Prietenia, incredera si sprijinul pe care te poti oricand baza, si care-ti ofera liniste.

| IQOnly a răspuns:

Cred ca iubirea are cea mai importanta valoare pentru ca daca nu iubesti nu duce la sex si astfel nu duce la impartirea banilor.

| DrViorel a răspuns:

Oana, multe cupluri care au ajuns la sexul anal au ajuns datorita faptului ca nu se mai satisfaceau, datorita faptului ca intrau in monotomie si nu se mai atrageau, cea ce intr-un final duce si la destramarea casniciei, acum depinde daca se practica doar de dragul de a se practica pentru placere, nu pentru a inlocui pe cel normal cu saruturi suave si complimente, e bun, dar totusi monotomia se poate arunca si in alte feluri, din punct de vedere al sanatatii nu este daunator decat daca este practicat foarte des si depind si anumiti,, factorii" ai barbatului( in acest contest, (chiar conteaza marimea), eu unul nu practic sexul anal, nu zic ca nu am practicat, dar mi se pare mai mult un gest de sex fara sentimente deloc imprimate in relatie... Sanatate si o zi buna!

| dada a răspuns:

Tsii le dau in ordine :X

pe primul loc este iubirea :X pentru ca daca n-ar fi ea nu sar mai fi numit casnicie happy

sexul

apoi banii

:d

| roxana_9288 a răspuns:

Toate isi au rolul lor... nu e indicat sa te casatoresti fara sa iubesti, desi multi o fac
sexul... conteaza.doar daca barbatul nu te satisface, mergi la altul?
iar banii... dragostea trece prin stomac, nu?happy

Răspuns utilizator avertizat
| sandulache a răspuns:

Bani nu aduc fericireintr-o casnicie ci doar probleme si divorturi, mai inpotante sunt cel doua, sexul ca e placere si sactifatie si iubirea ca simti ca ai pe cine va ce te alinta si iti mereu aproape nu in tote cazurile dar mai e una intelegerea dintre doua cupluri.

| alecs871 a răspuns:

Divortul.

| oana23madrid explică:

Ce parere aveti despre sexul anal, credeti ca are o mare importanta intr-o relatie? afecteaza sanatatea?

| Larette a răspuns:

Iubirea, dupa astea vin si celelalte doua de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai s-o luam in ordine ca toata lumea.La inceput iubirea pentru ca asa se ajunge la casatorie si asa se cade safie frumos. Apoi cind in gura sotiei se naste cea mai simpla intrebare dar si cea mai folosita; De ce? ma scuzi dar te cam lasa iubirea si te multumesti cu un banut mai mult dupa care alergi cu limba ca o cravata si, la batrinete cind vezi "minunea"pe care n-ai mai vazut-o asa de decenii normal ca ii acorzi importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înțelegerea din toate punctele de vedere!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii, dragostea( nu sexul) si iubirea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) "Unde e iubire acolo-i pace, unde e pace acolo e binecuvantare, unde e binecuvantare acolo e Dumnezeu, Unde e Dumnezeu acolo lipsa nu e". Apoi si sexul are niste roluri, una din ele e sa mentina dorinta si sa alunge rutina si etc. 3) Apoi banii, pentru ca se stie ca din cauza lor apar numai discutii, e grea viata ce sa mai, daca nu ai bani macar cat sa traiesti decent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieu sunt sigura ca ieste dragostea pentru ca daca nu ar exista dragostea. si daca se simt singure persoane aleasa (adc sotul sau iubitul) tear sfatui pentru ori ce lucru anume ascultama pe mine iti spun ieuwinkingwinkingwinking

| baby_6538 a răspuns:

Toate happy