| andyrubia a întrebat:

Pentru voi, ce e mai important : banii sau iubirea?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Iubirea...dar din pacate nu cred ca mai exista iubire fara bani in ziua de azi...

42 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există nenumărate exemple de oameni care au trăit sau trăiesc foarte bine şi fără iubire.
Însă n-am auzit pe nimeni care să trăiască decent fără bani.
Evident că sunt ambele importante însă banii sunt mai importanţi.
E uşor de dat din gură cu "banii n-aduc fericirea" (deşi e evident că o întreţin) atunci când ai burta plină.
Din punctul meu de vedere, cei care spun că iubirea e cea mai importantă, n-au trăit pe pielea lor ce-nseamnă să nu mănânci nimic (dar absolut nimic!) vreo 3-4 zile tocmai pentru că n-ai bani!

Hai salut!

| PetreConstanta a răspuns:

Sa fiu iubita

| thealchemist a răspuns:

Treaba mea, dar dupa intrebare pentru tine inteleg ca banii sunt mai importanti.

| Psihiatra a răspuns:

Pentru mine...stiu ca pare cam inuman, dar aleg banii.pentru ca mi-am format o parere foarte proastsa despre iubire.Dar sunt extrem de asemanatoare: amandoua/amandoi pot fi false/falsi, nu se dobandesc usor si odata si odata se termina.iar in lipsa lor suferi.Asa ca despartirea de dragoste doare mai rau decat cea de bani.Asa ca aleg banii

| Ramonaaaa a răspuns:

Daca nu sunt bani nu este nici iubire laughing!

| Chris a răspuns:

Banii sunt foarte importanti, dar niciodata nu depasesc iubirea.

| Valisha18 a răspuns:

Nu-s nici materialista nici visatoare, de aceea cred 75% iubire si 25% bani.

| IcsD a răspuns:

Amandoua.
Fara iubire esti nefericit si nu poti trai singur cu banii.
Dar fara bani, iubirea face fata doar in unele cazuri. Nu poti trai doar cu iubire. Si din lipsa lucrurilor "materiale"-bani din acea iubirea ajung neintelegeri.

Funda?

| vera_5828 a răspuns:

Ambele dar nu uita ca si dragostea trece prin stomac.

| TrupFaraSuflet a răspuns:

Iubirea! e adevarat ca daca vrei sa ai toate lucrurile ce iti plac si sunt de cumparat, ai nevoie de bani, dar omul are nevoie de iubire! Iubirea nu o poti cumpara cu bani.Degeaba ai tu sute de milioane daca toti sunt aproape de tine doar pentru banii tai,nu pentru ce esti tu. Fericirea din cauza banilor,dispare cu timpul,dar iubirea ramane vesnic! Cand te simti rau,te certi cu cineva sau ai anumite probleme, cine te face sa te simti mai bine? Banii pe care ii ai sau persoana pe care o iubesti si care te iubeste? Cine spune ca banii aduc fericirea si ca acestia sunt mai importanti decat iubirea, inseamna ca nu stiu ce e aia iubire.

| Roxana0606 a răspuns:

Amindoua,unul fara altul nu pot trai.dar totusi pentru mine e mai importanta iubirea pentru ca daca iubesti si nu te intereseaza ca esti sarac(nu chiar sa nu ai ce minca) si sa te bucuri de fiecare clipa si sa gasesti fericirea in fiecrae moment din fiecare lucrusor ca cind dragoste nu e nimic nu e...iar daca ai bani si noroc in dragoste nu atunci esti un om pierdut dupa parerea mea.asa ca mai bine fericire decit bani.iar cel mai bine din amindoua cite putin.pa-pa

| PredatoR a răspuns:

Funda lu Ramonahappy

| express11 a răspuns:

Depinde ce iti doresti mai mult...sclava la un tipcu bani,adica viata buna daca nu-l iubesti, dragoste si bani daca are, sau numai dragoste...tu singura alegi!

| Scherimuvi a răspuns:

Amandoua frumoaso
ca fara sa iubesti nu esti nimic in viata dar si fara bani nici o fata nu se mai uita la tine ca fetele din ziua de astazi numai bani urmaresc crede-ma ca sunt bogat

| Scherimuvi a răspuns:

Si am 16 ani poate crezi altceva ca m 20 de ani sau eu mai stiu

| Annie a răspuns:

Iubirea, pentru tine?

| haifisch a răspuns:

Nu stiu ce sa aleg. Doar un comentariu am: Iubirea e o curva din moment ce e accesibila tuturor.

| sensa a răspuns:

Iubirea.insa cam greu sa mai gasesti ceva"veritabil".mai accesibili sunt baniihappy

| MariA00 a răspuns:

Pai ambele. Ca sa intalnesti iubirea trebuie sa traiesti. Banii te ajuta sa traiesti.

| rolly3342 a răspuns:

Roxyralu de pe un yaht ai dat raspunsul ala 'deshtept'? pai du-te in frast,stii cum e sa ai multi bani,presupun... odata ce ai bani,vin si tipele care, chipurile, te iubesc.atata vreme cat esti un tip interesant/interesanta, nu esti egoist, poti avea parte de iubirea unei fete sau al unui baiat.

| CoffeeTIME a răspuns:

Inteligenta

| Malphas a răspuns:

Love-le.

| thegreatgatsby a răspuns:

It's not about the money money money.

| ShowTim3 a răspuns:

Ambele :d banii nu pot cumpara totul si nu pot aduce 100% fericirea, dar nici iubirea... care mai devreme sau mai tarziu nu va mai fi ca in prima zi.

| RoXyRaLu a răspuns:

rolling on the floor)))Ce intrebare?! Numai femeile sau barbatii falsi,cei cu inima de piatra,fara sentimente,pentru care viata nu inseamna decat o pusculita plina cu bani,in care trebuie sa inseli,sa furi,sa minti, pentru a te imbogati pot alege prima varianta, banii.Gandeste-te! Cand vei muri,dupa cum se presupune ca vei ajunge in Rai,nu vor fi cu tine banii, ci decat sentimentele.Cei ce in viata au ales banii in loc de iubirea fata de semeni isi vor da trupul spre cer,dar sa nu creada ca vor ajunge altundeva decat in Iad! Cand in viata ti-ai iubit familia,partenerul(partenera),copii,cand ai iubit natura,pe toti cei din jur(animalele,necunoscutii,si tot ce ne inconjoara), sa te astepti ca la Poarta Cerului sa te astepte Dumnezeu! Deci, sa nu ma crezi nebuna! Funda?:X:X:X:X:X:X:X

| alina0 a răspuns:

Iubirea pentru ca banii sunt trecatori dar cea care ramane puternica precum o stanca in marea involburata este iubirea! Niciodata sa nu te lasi ademenita de bani ci de sufletul unui om de caracterul lui pentru ca daca te vei uita la banii unei persoane vei face o greseala enorma.

| HardcoreCountry a răspuns:

Clar banii! Iubirea nu tibine de foame! Hai cu stupizi la gramada!

| Anche a răspuns:

Iubirea! Iubirea invinge orice obstacol al vietii!

| tataralexandra a răspuns:

Pai bani.dar ciudat ca atunci cand te copleeste iubirea adevarata nu te mai intereseaza banii ci doar persoana iubita.nu ca veizi unu pe strada sau stii despre el ca are bani si ii faci curte pentru ca odata si odata tot o sa-si dea seama ca doar l-ai folosit asa ca in mare parte iubire 80% pentru ca si sa fi lefter nu e ceva placut no hai mergem la o pizza si o pui pe fata la cheltuiala sa fim seriosihappy