| monicutza_5552 a întrebat:

Care este diferenta dintre dragoste si sex? cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Keepitpink a răspuns:

A face dragoste inseamna a face sex numai ca dragostea se face cu sentimente adevarate fata de partenerul tau, ii arati ca il iubesti, si ca vrei ceva cu el.Cand sexul este ceva obisnuit, ca doi oameni care nu se cunosc dara care fac sex fara sentimente fara nimic, doar isi satisfac placerile unui altuia fara a se cunoaste, doar cu chef de a face ceva prostioarewinking Dragostea intotdeauna trebuie inceputa din sentimente si terminata la felhappy Fundalove struck? Te pup:*

20 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dragoste este când îți iubești partenerul și și te implici afectiv, emoțional, etc. iar sex când o faci numai ca sport, și atunci poți să și vorbești la telefon, când faci sex.

| Dash a răspuns:

Sexul se poate face pe bani, dar dragostea NU!

Răspuns utilizator avertizat
| ShowTim3 a răspuns:

Sexul il faci doar pentru ati satisface poftele trupesti si "perversitatile " sa zicem, acest lucru il faci cu o persoana care are doar un fund frumos si arata bine, doar asta iti place la ea si nimic mai mult.
Dragostea o faci cu o persoana care iti este draga tie, chiar daca este urata si nu are o mana sau un picior, o faci pentru sentimentele care ti le transmite nu pentru ati satisface poftele( poti sa si ti le satisfaci ). Cam asa inteleg eu diferenta dintre lucrurile astea laughing PS:Sunt baiat nu ma pricep asa mult la chesti din astea.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Dragostea e cu sentimente- dragoste faci cu cineva pe care iubesti...sex poti face cu oricene; e doar placere fizica.
Nu inseamna ca daca faci sex cu persoana cu care esti impreuna e neaparat dragoste. Doar atunci cand iubesti, atunci se poate numi asa. Dragostea e mai placuta, si mai usoara, deoarece fiind din suflet, poti fi deschis in timpul actului, si iti ofera mi multe avantaje.
Diferenta e mare...depinde ce vrei, ceva doar fizic, sau ceva mai mult-din inima

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Draguto, a face dragoste inseamna a face sex cu dragoste, in timp ce a face sex se rezuma doar la satisfacerea unor nevoi pur biologice. Dragoste faci cu trupul si cu sufletul, sex faci doar cu trupul. In realitate, diferenta dintre cele doua reprezinta si pentru mine un soi de enigma a carui mister nu am reusit sa-l elucidez inca.

Mai pe scurt: sex=placere trupeasca dragoste=placere sentimentala

| ααntoo a răspuns:

Hei monii'happy
pai dragoste este sinonim cu iubirea< 3
adica doar saruturi pettinguri si probleme din viata tinerilorhappy
gen: m'a inselat: il iubesc mult etc'happy
iar sexul este futaiiul laughing
gen: ramnan insarcinata sau cum imi maresc penisullaughing
asta ehappy
sper ca te'am ajutathappy

| maftei a răspuns:

Sex anseamna ca dureaza 5min pac pac si dragoste cand se face cu preludiu, mangaieri, si dureaza cat vrei tu

| Keepitpink a răspuns:

Multumesc mult de tot:*

| WayToManySuckers a răspuns:

Sex - Un sport pentru oameni mari.
Dragoste - Iubire adevarata.

Sex - Placere.
Dragoste - Pasiune.

| monicutza_5552 explică:

De fapt dintre a face dragoste si sex :d

| alexxandra a răspuns:

Dragoste :faci cand ai setimente fata de partener
sex:faci cand nu ai sentimente fata de partener

| RockLegend a răspuns:

Sex poti face cu oricine de sex opus. ORICINE
dar numa pe o persoana o poti iubi

| Elena1996 a răspuns:

Trebuie sa stii ca pentru unii oameni Dragostea e acelasi lucru ca si sexul, iar pentru unii nu.Pentru mine dragostea e ceva ce nu poti descrie mai exact in cuvinte, iar sexul e actul sexual, sex si atat

| bebitza_3952 a răspuns:

Dragoste-hmm>big grinbig grin

| bebitza_3952 a răspuns:

Dragostea-ceva ce se intampla intre 2 persoane ce se iubesc>big grin

| Lady.Love a răspuns:

Dupa parerea mea, atunci cand zici dragoste e vorba de iubire, asadar ceea ce are loc intre cei doi este mai tandru, cu mai multa afectiune...

| Alina_2149 a răspuns:

Atunci cand faci dragoste inseamna intretineri de contacte sexuale si sa te impolici sentimental...sa ai niste sentimente pentru partener pe cand a face sex inseamna doar a intretine contacte sexuale cu o persoana fara a avea sentimente de dragoste fata de aceasta... Funda?batting eyelashes

| Annye18 a răspuns:

Dragoste e cu sentimente iar sex e doar de placere.

| LitlleBunny a răspuns:

Pai o definite a sexului ar putea fi bagarea sculii barbatului in una dintre cele 3 gauri ale femeii. Dragostea implica si afectiune si iubire fata de sex.