| BYAAA_5532 a întrebat:

Care este diferenta intre dragoste si sex? cel mai convingator raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Anddrea a răspuns:

Dragoste e atunci cand 2 persoane se iubesc din tot sufletul si acest pas este doar inca o dovada a dragostei lor. Nu e ceva planificat. Pur si simplu iubesti si vrei sa-i arati persoanei iubite si prin acest mod. Este ceva unic. Sexul este diferit prin scopul acestuia si anume placerea. Faci sex sa te simti bine, sa-ti satisfaci unele nevoi, dorinte etc. Nu trebuie sa iubesti persoana respectiva. Sex poti face cu oricine, dar dragoste nu. In dragoste te daruiesti complet, 2 trupuri se contopesc in unul.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sexul e rezultatul unei atracţii fizice puternice, dragostea înseamnă mai mult efort psihic decât fizic

| adrianajollie a răspuns:

Dragostea e din iubire sexul din placere ( satisfacere )
fundabatting eyelashes?

Răspuns utilizator avertizat
| REDSQ a răspuns:

Dragostea este ceva complex : traire spirituala, traire mentala, psihica adica, si fizica. All-in-one. Pe cand sexul reprezinta pur si simplu doar contactul fizic intre organele genitale. Dragostea trupeasca nu inseamna nu numai sex. Pana si corpul poate fi mangaiat tandru si iubit. Nu doar organele genitale.

| deadea23 a răspuns:

Dragostea e ceva magic, sexul e de completare!

| RockLegend a răspuns:

Dragostea o faci cu persoana iubita iar sexul il poti face cu orice om numai pentru satisfactie

| Ancuta_2332 a răspuns:

Dragoste faci cu persoana iubita. sex. o faci din placere nu din dragostebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste faci cu iubitul...sex faci cu oricine. dragostea e ceva mai profund.

| Liviuu12 a răspuns:

Dragoste cu persoana iubita
sex cu o curva / bagaboanta

| viki_2528 a răspuns:

Dragodtea se face intre 2 indragostiti si sexul il poate face oricine