| stefandaniel94 a întrebat:

Care este grosimea unui penis care sa satisfaca o fata?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Minim 10 cica cam cat are o pasarica. happy Minim 12 e perfect daca fata este normala. Acum sincer, cu orgasmul tine de talent, multe sunt asa si pe dincolo dar putine fac dragoste cu adevarat. Si de grosime mai tine.

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ai sa ai parte de un tip cu suflet, atentie, rabdare, stiinta, afectiune, si care sa stie sa te preludieze, sa fie pasionat de tine, nu prea ai sanse de a fi satisfacuta prea curand, daca nu chiar deloc!
Daca nu ai facut, sau nu ai sa faci Petting, ca sa invete corpul ce si cum e cu senzatiile erotice, ai sa fi doar folosita ca obiect sexual, si ceea ce ai sa simti va fi doar preorgasm sau fals orgasm, spre deosebire de partener, la care e mult mai simplu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum 2 fiinte omenesti nu seamana intrutotul intre ele, tot la fel aproape nici vaginul nu prea are un corespondent geaman sau catusi de cat asemanator d.t.p.d.v. Din acest motiv marimea vaginului atat ca si adancime cat si in privinta latimii/largimii difera chiar foarte mult de la o femeie la alta. Initial canalul vaginal al unei ''pasarici'' virgine are o largime/diametru de 5-7 mm latime, insa aceasta largime in urma intretinerii de contacte sexuale se va intinde continu, lungimea fibrelor musculare va creste constant si progresiv astfel ca la final largimea vaginului va avea diametrul de 2, 5-4, 0 cm, valoare care se va stabiliza in cele din urma. De obicei, dimensiunile unui vagin complet dezvoltat, ajuns la maturitate are o adancime care se situeaza intre 8 si 11 centimetri, insa in timpul sexului poate sa se lungeasca pana la 13-14 cm din cauza excitatiei si relaxarii muschilor. In acelasi timp largimea vaginului poate atinge valori cuprinse de regula intre 2, 5 - 4, 0 cm, dar poate ajunge si la 6 cm largime. Dar s-a constatat ca in cazuri mai ''exceptionale'' vaginul se poate largi chiar si la 10 cm. Depinde de starea de excitatie, de starea de relaxare atinsa, cat si de grosimea penisului partenerului de sex, fiindca vaginul fiind un organ sexual constituit exclusiv din muschi, are capacitatea de a se intinde/largi exact atat cat este necesar ca sa se plieze si sa se potriveasca perfect ca si o"manusa" pe orice penis care o penetreaza indiferent de grosimea acestuia. Asa ca intrebarii tale NU I se poate oferi un raspuns obiectiv si concludent. big grin