| anonim_4396 a întrebat:

Care este leacul pentru eliminarea geloziei într-o relație?
Întreb de curiozitate, eu nu am nimic.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încrederea reciprocă și un psihic sănătos, să nu uităm că este catalogată boală deoarece nu o dată sa ajuns la crimă pe fond de gelozie.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Gelozia nu are leac. Nu se poate scapa de ea. Este prezenta in orice relatie pentru ca iti e frica sa nu pierzi partenerul. Trebuie sa te bucuri cand iubitul tau este gelos, da dovada ca te place si ca te vrea numai pentru el. ^_^

| AnaBejenaru a răspuns:

Nu stiu, eu nu sunt foarte geloasalaughingbaietii sunt foarte muult laughingnu exista leac

| ombladon a răspuns:

3-4 lingurite de sexomicina laughing

| asdasasasas a răspuns:

Sinuciderea

| laviniaB a răspuns:

Sa il faci si mai gelos pe persoana pe care tu esti geloasa sau pur si simplu sa te uiti in alta parte si totul va trece...desi sa fim sinceri mai usoara este prima varianta nu? funda te rogbig grin

| Aditza333 a răspuns:

Increderea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista un leac.in fiecare relatie exista gelozie. daca n-ar exista gelozie, inseamna ca partenerii nu se iubesc destul.gelozia arata persoanei respective cat de mult il iubeste si tine la el dar.gelozia in exces poate face rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@laviniaB fundă cere-i cui trebuie că nu eu te-am făcut, nu sunt mă-ta.