| DAC a întrebat:

Cat de mult este influentata o relatie din pricina GELOZIEI?

Răspuns Câştigător
| piciuk a răspuns:

Depinde. daca e vorba de o simpla gelozie, care e normala intr-un cuplu, nu e nicio problema, dar daca partenerul incepe sa-ti spuna cum sa te imbraci(sau cum sa nu te imbraci), daca iti controleaza apelurile pe telefon sau iti selecteaza el/ea prietenii cu care sa vorbesti, atunci normal ca este influentata negativ orice relatie, oricat de stabila ar fi.pentru ca nimanui nu ii place sa fie controlat la sange si fiecare dintre noi are dreptul de a alege ce face.eu consider ca gelozia e normala daca iti iubesti partenerul, dar din cauza geloziei excesive se pot ajunge la cazuri grave. daca iubitul tau e gelos, asta inseamna ca nu are incredere in tine si relatia voastra nu are niciun rost.

7 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Blue.cum adica din partea unei fete e grav dar din partea unui baiat e ok? Suntem in sex 21, nu in sec 15-16. Avem drepturi egale! Nu conteaza din partea cui vine.

| soare a răspuns:

Da bine inteles dar depinde cat de mare este gelozia.

| CNP a răspuns:

Daca e cu masura, poate sa ajute dar daca nu, stii cum se zice : ce e prea mult, strica.

| otherwise a răspuns:

Depinde cum o iei, din partea unei fete e grav. Din partea unui barbat e ori ok(prin asta demonstreaza ca tine foarte mult la tine) ori e foarte grav.

| lavi94 a răspuns:

E buna intr-o anumita masura. Dupa ce intreci aceea masura e destul de nasol!

| Alinabumbonica a răspuns:

Depinde in ce masura este geloasa persoana data. oricum influineteaza mult gelozia, odata ce o persoana e geloasa ea vedede altfel lucurile si i se pare absolut tot suspec, de aici si incep certurile si neintelegerile.

| driftlegend a răspuns:

96% ceva de genu! adica nu cont din partea caruia e gelozia