| anonim_4396 a întrebat:

Care este marimea ideala a penisului pentru femei?

15 răspunsuri:
| Hellboy96 a răspuns:

Nici mică dar nici foarte mare. Între 15-30 cm e bine. happy

| Ralena a răspuns:

Femeile nu au penis happy. Media pe Romania parca era 12 cm. In general baietii probabil v-au spus de dimensiuni de 16-18-20 cm. Baietii ii mint pe alti baieti, fiecare crede despre el ca penisul lui e mic si al celuilalt e mare. Daca acesta este cazul, uitati-va pe statistici. 11-13 cm sunt dimensiuni perfect acceptate de femei. O problema poate sa apara daca exista gigantism gonadic, si penisul e prea mare, sau nanism si e prea mic, dar aici vorbim deja de peste 18 cm si de sub 7-8.

| alina2k18 a răspuns:

20cm se stiewinking

| mentholinks a răspuns:

Depinde cât de mare are fundul femeia respectiva.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cadrul unui EXPERIMENT realizat de catre Dr. Nicole Prause s-a determinat marimea IDEALA a penisului care poate fi dorit si agreat de majoritatea femeilor care îsi doresc alaturi un barbat suficient de bine dotat.
,, In vederea realizarii acestui experiment, Doctor Nicole Prause a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni, modelele folosite erau cât mai reale spre deosebire de alte studii unde au fost folosite modele de penisuri în stare flască sau desene 2D.
Din 100 de modele create, Dr. Nicole Prause și colaboratorii ei, pentru experiment au ales 33 modele de penisuri pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime iar cel mai mare aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate ca fiecare să aleagă dintr-un coș 2 penisuri pe care și le-ar dori la un partener :
-- un penis pentru un one night stand,
-- si alt penis care sa fie al bărbatului cu care ar dori să aibă o relație de lungă durată.
La terminarea studiului, a reiesit ca femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este faptul că cele mai mari penisuri au fost alese doar pentru... un one night stand.
Pe baza experimentului s-a la concluzia conform careia : „Un penis mare are riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc insa numai în cazul unui one night stand.", spune Dr.Prause.
http://unica.md/marimea-ideala-penisului-potrivit-femeilor/

| inflicted a răspuns:

12-15

| Ale5184 a răspuns:

Intre 17 si 20 cm

| IamJoKeR a răspuns:

20 happy Nici prea mică, dar nici prea mare. Marimea nu conteaza atât cat timp stie ce sa faca cu el laughing

| Odobasian a răspuns (pentru Ralena):

Prietenul meu are -1

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Odobasian):

Adică micro penis? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

16-18 banuiesc. Adica nici sa fie prea mica, dar nici sa doara.

| Goete a răspuns (pentru alina2k18):

Depinde si de dimensiunea galetii pe care o ai

| ErnestFrancisc a răspuns:

Eu o am de 40 si tot nu reusesc sa o satisfac pe Dana

| godinkyz a răspuns:

2 metrii jumate