| TheLoveDoctorr a întrebat:

Care este pararea ta despre fetele neepilate in zonele intime ba chiar la subrat? Dar despre baieti? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre big grin

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Fetele ar trebui sa aiba par doar pe cap; orice alt loc acoperit cu par e ...bleahh!
Iar barbatii ar trebui sa scape de parul de la subrat si din zona intima si in rest sa ramana cum i-a lasat natura.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Oana92):

Deci fara epilat pe picioare?

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Fara! laughing

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Si fara epilat/ras pe piept! Am vazut intr-o zi prin facultate un tip, avea o bluza decoltata, roz si era ras de vreo 2-3 zile pe piept. Arata dezgustator...

| TheLoveDoctorr explică (pentru Oana92):

Ok,chiar acum imi lipsesc parul inapoi pe picioare. Sper ca esti fericita!

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

laughing Super fericita! laughing Dar de ce te epilezi pe picioare? Niciodata nu am inteles de ce fac barbatii asta...

| TheLoveDoctorr explică (pentru Oana92):

Glumeam bineinteles laughing M-am epilat la un picior cand m-am operat si a trebuit sa ma epilez si la celalat. Nu a fost asa rau, sincer laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Oana92):

Astazi am primit acest comentariu referitor la raspunsul meu dat unei intrebari mai vechi de prin 22 decembrie 2015 la care raspunsul tau a fost premiat cu fundita. http://www.tpu.ro/......ina-2.html
19 Mai 2016 13:23

PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Subscriu! Inca acum vreo 20 de ani, am gasit un articol intr-un ziar, in care se spunea ca un tip a deschis in Bucuresti o frizerie "speciala", unde facea tocmai asa ceva - frizuri pubiene! - iar "culmea" era ca era foarte mare inghesuiala, cu coada si programare, iar crema clientelei o formau femeile intre 35 si 55 de ani, daca nu ma inseala memoria! Dincolo de perceptia vizuala, mai conteaza si cea tactila, ori, mereu va fi de preferat senzatia tactila, matasoasa, a unei "padurici" frumoase, scurta, tunsa estetic. deasupra zonei de interes. Chiar daca avem pareri diferite iti urez o zi placuta.

36 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu imi plac domnisoarele care nu se epileaza, sunt neingrijite

| corbulalbrosu a răspuns:

Multi barbati, repet barbati si nu pustani, prefera "pasaricile" cu o freza frumoasa si intretinuta cu multa grija, care in viziunea unora este mult mai apetisante si ofera vederii o imagine placuta in comparatie cu privelistea oferita de o "golasa" fada, neatractiva. De asemenea trebuie amintit ca in culturile orientale se epileaza in zona pubiana doar o anumita categorie de femei.

| TheLoveDoctorr explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt de acord. Si in cultura chinezeasca se mai practica asa ceva. interesant raspuns!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Nu vei gasi nicio D-na sau vreo femeie cu "pasarica" epilata intre cele asociate gheiselor sau care apartine de high life-ul japonez, chinez, taiwanez coreean, thailandez sau mai bine zis din orice tara orientala. In schimb prostituatele 'declarate" sunt obligate sa se epileze pentru a putea fi astfel recunoscute ca fac parte din aceasta categorie. In plus nu ar trebui sa uitam ca fac parte din leaganul civilizatiei, nu-i asa?

| TheLoveDoctorr explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca ne uitam in tarile civilizate ( fara tari orientale ) epilatul e la ordinea zilei iar barbatii au luat drept imaginea aceasta a fi cea corecta. Plus de asta mediatizarea epilatului in statele respective ( mai ales SUA ) e la ordinea zilei ca in filmele deocheate de altfel.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Nu ma intereseaza parerea celorlalti insa mie imi produce sila sau dezgust, imi provoca oroare si-mi displace profund chiar si imaginea unui barbat epilat. Automat am senzatia ca respectivul are o alura/infatisare de efeminat si nu pot sa nu-l asociez cu un gay. Persoane impotriva carora eu de fapt nu am absolut nimic de comentat. De cand a ajuns SUA sa exporte civilizatie?

| TheLoveDoctorr explică (pentru corbulalbrosu):

Sua e pe primul loc in industria filmelor pentru adulti, deci au un cuvant de spus.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Daca industria porno din SUA si de aiurea a devenit un "vector", un mod de a forma si promova valori culturale civilizatoare chiar ca s-a dus dracului toata "sandramaua".rolling on the floor

| TheLoveDoctorr explică (pentru corbulalbrosu):

Banii care se duc in industria porno pot hranii toti oamenii saraci timp de 3 luni. E vorba de zeci de miioane de oameni cu 3 mese calde pe zi, plus un camin.Deci inseamna ca lumea vrea sa se uite si sa participe la evenimente marca Playboy sau alte brand-uri, sau sa plateasca la videochat. Imi pare si mie extrem de rau unde s-a ajuns.

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Continui ideea impusa de compatriotu' meu corbul. De cand civilizatia si cultura este exprimata prin raport la valoarea monetara? Recomand un dex pentru intelegerea conceptelor de ''civilizatie'' si ''cultura''. Ca sa raspund si la intrebare, mi-e indiferent in cazul femeilor. Consider ca barbatii trebuie sa-si respecte statutul si sa evite procesele predestinate femeilor precum epilatul, pensatul si alte onanii din astea. Ma-ndoiesc ca este asa respingator aspectul natural al corpului uman.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Am folosit DEX-ul = Pornografie este un termen care desemnează o lucrare artistică, precum o scriere, un desen, o fotografie sau o gravură, care prezintă scene explicite destinate a fi comunicate publicului[1] cu scopul excitării și satisfacerii sexuale a publicului.

Cultura pornografica e veche, iar ce iceam eu este ca se extinde si ca suge bani din ce in ce mai multi, pe an ce trece.In loc sa ne indreptam catre alte valori ne focusam pe pornografie.Si valoare monetara poate reprezenta civilizatia si cultura. Columbia invarte bani pentru a intra in posesia unor terenuri pentru a planta droguri, iar Franta cumpara muzee in Brazilia. Deci, da domnule!

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Eu ti-am cerut sa folosesti dex-ul pentru dezambiguizarea termenilor cultura si civilizatia, iar tu ai cautat la pornografie. Si de cand pornografia e o arta? Ce fel de inapt poate afirma asta? Also, NU exista verb de sine statator in limba romana sub forma ''a focusa''. Presupun ca ti-ai adaptat un xenism din englezescul ''focus'' care inseamna a (te) concentra.

Si mai lamureste-ma cu ceva. De ce dracu sa nu ma-ndrept spre alte valori? Atata superioritatea artistica prezinta pornografia, ca n-am alte domenii de interes? Esti absurd.

In loc de concluzie... Iti sugerez sa nu mai aberezi si nu mai jongla cu termeni pe care nu-i stapanesti.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Nu a zis nimeni sa te indrepti TU, am aratat o statistica.Doar pentru ca folosesti un limbaj mai elevat nu inseamna ca sunt impresionat de raspunsurile tale.Nu ai spus nimic concret, doar ca sa folosesc DEX-ul sa vad ce inseamna civilizatie si cultura.Ti-am aratat ca pornografia e culutura si civilizatia are un rol important in gestionarea CIVILIZATA a banului, ca vorbeam de valori monetare.Cu ce jonglez domn'le? Iti arat negru pe alb ce am spus seara asta!

| PsihoSex a răspuns (pentru Ragnarøk):

Arta e prezenta sub foarte multe forme. De Shunga ai auzit?! https://www.youtube.com/watch?v=o6HBkfni6Fw
https://www.youtube.com/watch?v=Htecz132b2M

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Subscriu! Inca acum vreo 20 de ani, am gasit un articol intr-un ziar, in care se spunea ca un tip a deschis in Bucuresti o frizerie "speciala", unde facea tocmai asa ceva - frizuri pubiene! - iar "culmea" era ca era foarte mare inghesuiala, cu coada si programare, iar crema clientelei o formau femeile intre 35 si 55 de ani, daca nu ma inseala memoria! Dincolo de perceptia vizuala, mai conteaza si cea tactila, ori, mereu va fi de preferat senzatia tactila, matasoasa, a unei "padurici" frumoase, scurta, tunsa estetic. deasupra zonei de interes.

| Divy a răspuns:

Vă certați pentru America care e formată din imigranți și majoritatea invențiilor și contribuțiilor sunt de către aceștia. Nu cred că au fost invenții insignifiante aduse de nativi americani, iar cultura a fost o amestecătură de valori ale populațiilor ce au colonizat teritoriul.

Pornografia este de altfel o subminare a maselor prin inducerea unor principii care sunt bazate pe obsesie. Mulți încep din curiozitate după care devin obsedați datorită efectelor ce au loc la nivelul creierului și senzația trăită în acele momente. Nici pornografia nu a fost "rasă" la începururi, exista ceva mai mixt. Dar cum plăcerea vizionatorilor a fost de a vizita mai mult acel tip de segment "attistic" s-a realizat un marș în această schimbare.

"Au un cuvânt de spus". Oare? Ei se adapteazăpentru a atrage cât mai mulți "clienți". Că ceea ce contează e imaginea și majoritatea s-au concentrat în exploatarea slăbiciunilor umane spre așa zisele vicii.
Dacă porn-ul era cu femei nu prea plăcute vederii nu existau prea mulți care să fie interesați și "cuvântul" lor era limitat.

Pornografia a evoluat exploatând dorințele omului și în acest sens putem observa și evoluția fumului -tutun și droguri.

| Ragnarøk a răspuns:

Vreau sa mai vin cu o completare, ca sa clarific situatia. SUA are o populatie predominant tembela iar nivelul intelectual al elevilor ating cote halucinant de mici. Ca sa nu vorbim de tendintele expansioniste ale statului. SUA a fost, pe tot parcursul existentei ei, asistata de europeni, inca de la infiintare(13 colonii, mai stii?), neavand elemente originale. Singurele valori asa-zis civilizatoare pe care le poti identifica in tara lor sunt infestarea teritoriilor cu fast-food-uri si produse Apple. Altfel spus, vanzarea in masa a rahaturilor. Pe asta li se si bazeaza economia. Pe asta si pe filmele pentru adulti laughing

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

NASA,NATO,Banca Mondiala?

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Toate-s doar continuitatile unor foste uniuni de tipul acesta. Si niciuna nu este un indicator al culturii, ci doar institutii prin care americanii subjuga toate statele mici si incapabile.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Ai spus ca nu au valori, eu iti arat ca au valori.Nu mai abera big grin

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

N-am afirmat asa ceva. Am spus ca nu sunt transmitatori de civilizatie sau cultura si ca superioritatea valorilor lor este inexistenta. Scrie negru pixelat pe alb pixelat, mai sus. N-ai cum sa modifici tu continutul afirmatiilor mele, nici macar pe ale tale. Comiti erori logice grave. Nu mai insista, ca n-ai dreptate. E imposibil sa-mi dovedesti ca americanii au contribuit cu ceva la dezvoltarea culturala a Europei in ultimul secol.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Insist domn'le cat vreau eu, e intrebarea mea. Normal ca nu s-au bagat in anumite culturi cum ar fi cinematografia, ca doar se vede ce filme reusite avem noi, europenii, dar iti spun 100 % ca s-au bagat in cultura culinara si asta se vede.S-au baga in tehnologie in Europa, au rupt Volkswagen-ul, iti conduce tie armata, mai vrei, domnule profesor?

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Hai ca (,) caut eu pentru tine:

Cultura = Totalitatea valorilor materiale și spirituale create de omenire și a instituțiilor necesare pentru comunicarea acestor valori.

Pe moment, sa ne limitam la atat. Imi explici cum pornografia sau ''ruperea'' Volkswagen-ului/conducerea armatei reprezinta evolutii culturale? Nu sunt nici materiale, nici spirituale. Nici n-o sa INSIST sa-ti spun ca (,) cultura pornografica, daca tot insisti pe ea, a fost initial dezvoltata de europeni si procesele astea tehnologice cu care te falesti tot de europeni or fost facute. (Ce vrei sa postulezi, ca bomba cu hidrogen sau electricitatea o fost facuta de americani? laughing )

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Totalitatea vestigiilor vieții materiale și spirituale prin intermediul cărora se reconstituie imaginea unei comunități omenești din trecut.

Oamenii de stiinta celebri americani? Marile scene de teatru? Blues? Jazz?
Primul motor diesel din lume pus pe o masina? Ford, din cate stiu eu, nu?
Bomba atomica?

| Ragnarøk a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Blues si Jazz - ambele genuri muzicale ale sclavilor africani. Aberezi
Bomba atomica - descoperita doar datorita savantului nostru evreu, Einstein. Nu mai precizez ca la confectionarea ei au lucrat predominant englezi si alti emigranti.
Motor diesel? Rudolf Diesel - german cumva?
Oameni de stiinta celebri? Cine? Tesla si Edison? Doi emigranti, unul croat si altu' italian. Nema cultura americana, contrafacuta.

Apoi mai intalnesti o problema. Nu detii nici extensiunea termenului civilizatie. Iar problema finala este ca termenul de cultura este si foarte echivoc. Nu insist pe tema asta. Destula polemica, tu tine-o pe-a ta cat vrei, eu ti-am argumentat ideea mea.

"o serie de caracteristici distincte a unei societăți sau grupă socială în termeni spirituali, materiali, intelectuali sau emoționali".

Ia si definitia oficiala, acceptata de aia de la UNESCO.

| Ragnarøk a răspuns (pentru Ragnarøk):

Considera discutia incheiata. Am comis si eu cateva erori, ideea mea era alta. Mai putina relevanta acuma'. Am deviat de la subiect. Problema principala sta in ambiguitatea termenului de cultura. Nu ma-ntelege gresit, pentru mine evolutia culturala se refera strict la avansul stiintelor si artelor(manifestate de societate) intr-o maniera favorabila omului. In acceptiunea mea, pornografia NU merita sa faca parte din cultura. Si am exagerat cu intervalele de timp, probabil ca or avea si americanii cateva contributii, dar de ordin infim. In fine, o seara placuta sa ai.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

O tin.Acolo s-a inventat hardaware-ul si software-ul, Charles Kettering a inventat dispozitiv de pornire si oprire a motorului.
1984 - fabricarea benzinei, laserul,
1985 - aerul conditionat - Willie carrier

E o tara care cereceteaza si are o istorie in a-ti aduce tie, domnule drag detectarea glucozei in diabet,radio-telefonia, motorul cu aburi sub presiune, hidroavionul ( Glenn Curtiss ), Motorul cu reactie, ce sa spun ca prima lampa electrica din lume a fost pornita in SUA.
Nu vorbim de provenienta oamenilor ce au descoperit, ci tara unde s-au desfasurat. Einstein a murit in SUA.

| TheLoveDoctorr explică (pentru Ragnarøk):

Ok,o seara placuta iti doresc, profesore!