| bebemeu a întrebat:

Care este perioada in care femeia ar putea sa faca sex neprotejat si sa nu ramana insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o perioada absolut sigura sau in care riscul sa fie zero. Totusi pentru o femeie cu ciclul absolut regulat (maxim o zi de abatere insumat in 6 luni consecutive), se considera ca primele 5 zile ale ciclului menstrual (incepand numaratoarea din prima zi de sangerare, indiferent de durata sangerarii) si ultimele 5 zile inainte de venirea unei menstruatii au risc minim. Asadar, daca numeri din prima zi de sangerare si ai un ciclu regulat de 28 de zile (in ziua 29 apare alte sangerare), cu risc minim sunt zilele 1-5 si 24-28.

| anna01 a răspuns:

Perioada de somn:-D.Perioada in care iei anticonceptionale, perioada in care folosesti prezervativ.Perioada in care nu te lasi dusa de nas de prietenul tau sa faceti sex neprotejat-cea mai sigura perioada, crede-ma.

Răspuns utilizator avertizat
| seawolf a răspuns:

Primele zile dupa menstruatie

| vampirika a răspuns:

Wdsasd are dreptate=]]pe la 50-60 de anilaughing
Dupa menstruatiestraight face

| wdsasd a răspuns:

60 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 zile inainte de menstruatie, in timpul menstruatiei (aiurea :-&) si 2 zile dupa menstruatie.