| anonim_4396 a întrebat:

I s-a intamplat cuiva de pe aici sa faca sex neprotejat in perioada fertila folosind metoda retragerii si sa ramana insarcinata?
Nu a ejaculat in mine iar inainte de asta facuse si baie deci ma gandesc ca nu aveau cum sa fie spermatozoizi in lichidul preseminal…
Acum normal ar trebui sa imi vina pe 11 si deja au inceput sa ma doara sanii si mi-au aparut si cateva cosuri, iar asta mi se intampla in fiecare luna inainte de menstruatie…
Credeti ca as putea fi insarcinata?
El a spus sa stau linistita ca, copiii nu se fac asa usor dar mie imi e frica.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Normal sa-ti fie frica,dar posibil sa ai sansa ta,multumita faptului ca ati folosit metoda retragerii.
Cu toate astea,lichidul preseminal contine o multime de spermatozoizi foarte vioi,baia de dinainte nu prea are vreun efect,pentru ca acest lichid apare in momentul excitatiei si nu inaintea lui.
Pe mine ma incurajeaza faptul ca ti-au aparut cateva cosuri,fapt obisnuit la sindromul premenstrual( nu si la sarcina),asa ca o sa te rog sa te linistesti si tu,pentru ca orice stres si agitatie,duce la intarzierea ciclului menstrual.
Sincer, nu cred sa fii atat de ghinionista, dar te rog mult, dupa ce-ti vine menstruatia si te calmezi complet, protejeaza-te!
Nu mai risca!

| stef87 a răspuns:

Uneori va inteleg si pe voi, cei care incercati metoda retragerii: momentul nebuniei, excitati la maxim, dorinta nebuna de a simti adevarata placere... dar sincer, e mai mare stresul cel putin ca baiat: aoleu, nu-ti da drumu'! aoleu, nu am facut-o fericita si imi vine! aoleu, ridica-te! aoleu, fac murdarie p-aici! Aoleu, daca totusi a ramas gravida?

Asa, cu prezervadivul pus, no stres! Pentru ce? o diferenta de senzatie care poate fi compensata de pasiunea cu care decurge totul?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai intreba 2 saptamani inainte daca iti va veni ciclul?
Ai rabdare sa soseasca, iar daca nu-ti vine, atunci iti faci griji!

Este stresant si-ti faci singura rau cu asemenea intrebari inutile, la care oricum nimeni nu-ti poate da un raspuns sigur, desii este arhicunoscut, ca atunci cand ai sex neprotejat in perioada fertila, sansele sa ramai gravida sunt foarte mari.
Dar de ce nu folositi prezervativul si preferati sa riscati?

| Wr3nch a răspuns:

1.Mergi la ginecolog
2. Cumperi anticonceptionalele recomandate
3. Faci cat sex vrei fara metode obscure si nesigure
4. Profit

| Goete a răspuns:

Daca a fost la baie si n-a urinat, degeaba - daca inainte a avut alta ejaculare, inclusiv prin masturbare.

Faptul ca n-a ejaculat in tine e relativ, depinde daca s-a retras la timp

Daca ti-e frica foseste prezervativ

| Daz01 a răspuns:

Stai liniștită, chiar și în perioada fertilă ca să rămâi însărcinată trebuiesc îndeplinite cumulativ mai multe condiții, una dinte ele fiind să ejaculeze complet în tine astfel sperma să poată fecunda ovulul. Dacă ejacularea în tine nu a existat, lipsește condiția esențială pentru formarea sarcinii. Ca și hint, după ce o faceți, mergi la duș și spală-te bine cu apă acolo (spercă înțelegi ce vreau să zic). Succes.