| anonim_4396 a întrebat:

Care este povestea de dragoste pe care o admirati?
Ce poveste de dragoste traiti sau v-ar placea sa traiti?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Minunate povestile de dragoste,in general,pentru firile romantice sunt hrana de suflet si balsam, dar cu riscul sa par egoista, povestea de dragoste pe care o ador e cea in care eu sunt unul din personajele principale.
Un rai sau un iad, in care iti asezi propriul Dumnezeu sau propriul Aghiuta, dupa cum te-mpinge sufletul!

| luisanamy a răspuns:

Nu cred in povestile astea de dragoste. Fiecare are viata lui si o traieste pe pielea lui. Mia placut mult "Kabhi alvida naa kehna", a fost destul de emotionant.

| Azµre a răspuns:

Anna Karenina - Dar eu admir bărbatul, pe Karenin din roman. Un bărbat, bine din toate punctele de vedere.
O poveste frumoasă!

| WildDream a răspuns (pentru Azµre):

Mie nu-mi placea la el ca era cam rece cu copilul, in rest a facut fata destul de bine situatiei in care a fost pus, nu acelasi lucru se poate spune si despre Anna...Nu as vrea sa traiesc povestea asta tongue
Eu admir povestea dintre Olenka si Kmicic din Potopul de Sienkiewicz, asta imi vine in cap acum...Si imi place cu atat mai mult cu cat barbatul isi da seama ca femeia a avut dreptate laughing)

| Azµre a răspuns (pentru WildDream):

Tocmai de aceea l-am ales pe el big grin are un caracter puternic happy
Dincolo nu intrii?

| WildDream a răspuns (pentru Azµre):

Are...Dar nu as dori la nici un barbat sa fie in pantofii lui...Sau ai Annei (nu de alta da pentru barbati ar fi greu sa mearga in pantofi de dama big grin)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la Pearl Harbour daca nu l-ai vazut...e un super film in care e si actiune si o poveste de dragoste foarte interesanta!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Am admirat foarte mult si admir si acum povestea de dragoste din filmul Love story. Acest film a fost preferatul meu si al fostului meu prieten cu multi ani in urma, amandoi eram innebuniti dupa film si coloana lui sonora.
Ce poveste de dragoste traiesc? Cred ca am trait cea mai frumoasa poveste de dragoste din lume, asta se intampla pe vremea cand eram adolescenta, aveam 19 ani. Cu baiatul respectiv si acum vorbesc, avem o relatie exceptionala de prietenie, dar doar atat...destinul a avut alte planuri cu noi.