| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

Care este reactia ta atunci cand partenerul/a te inseala?

Răspuns Câştigător
| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Rareori depinde şi de circumstanţe. În 90 % din cazuri a greşit şi o să mai greşească mai mult ca sigur. Totuşi, uneori, s-a întâmplat la beţie sau din alte cauze. Atunci merită iertare. Ceva ce însă trebuie reţinut e că de cele mai multe ori dacă partenerul te înşeală ai şi tu partea ta de vină.

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu pot sa ma pun la persoana 1 ca nu pot asocia gandul asta cu situatia mea. E de bine, zic eu happy

Dar in general, cred ca inselatul nu se iarta. Cel putin nu pe loc, nu poti sa treci peste ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

Totusi, nu vad cum ai mai putea sta cu o persoana, si sa traiesti in fiecare moment cu impresia ca face ceva gresit. Se duce increderea si din punctul asta nu mai e o relatie frumoasa, ci una in care se face rau reciproc.

| mona a răspuns:

Il lovesc acolo unde il doare... daca il doare si anume ma despart de el

| Charm a răspuns:

Calma. Chiar daca doare prefer sa raman indiferenta. happy

| neutrino a răspuns:

Ii multumesc pentru clipele frumoase petrecute impreuna, ii urez succes si ma retrag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reactia mea nici una. plec si ma despart de partenera calm gandindu-ma ca am pierdut timpul ea. cearta nu duce la nimic bun la fel cum nici o a2a sansa, daca a calcat pe bec 1 data, va mai calca si/sau nu e de incredere

| MiruD a răspuns:

Pentru o fapta ca asta, tratamentul ar trebui sa fie dur. Dar cum suntem oameni si trebuie sa ne controlam, putini nervi si ii dam papucii!

| dinhoo a răspuns:

Sa il lasi in pace. Ce a fost a fost si ce va fi va fi... Sunt singur ca tu nu faci asa ceva, deci poti sa ii zici pa...

| Summertime23 a răspuns:

M-as despartii de el imediat, nu as accepta sa fiu inselata. Fetele sufera foarte mult cand sunt inselate dar unele iubindu-si prea mult prietenul trec cu vederea aceste scapari ale lor.