| Aditza25 a întrebat:

Care este senzatia cand te indragostesti de o persoana?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Că toată lumea este a ta și treci peste toate cu multă ușurință, îți este plin sufletul de viață.
Pa, pa.

| Narfundo a răspuns:

Tuh esti miezultongue...

| Alex0194 a răspuns:

Pai senzatia este extrem de greu de descris, insa mie unul cand am patit-o mi-a scazut apetitul de a manca desi sunt un gurmand convins si mananc mult, te gandesti la cea persoana de care te-ai indrgostit, incepi sa visezi cu ochii deschisi te intrebi oare cum ar fi sa fi cu ea/el. Cel putin eu asa am patit

| andradat a răspuns:

Senzatia este de nedescris. Simti cum iti bate inima mai tare, cum sare din piept in clipa in care vi se intalnesc privirile. Transpiri, te balbai, nu stii cum sa pari mai perfect in ochii persoanei respective. Te gandesti intr'una la acea persoana, devii regizorul propriului tau film, in care sunteti voi doi impreuna. va iubiti si asa mai departe. happy
Fara sa vrei iti vine sa vorbesti intr'una de acea persoana, sa afli parerea lumii despre el/ea. Da nu uita ca uneori nu trebuie sa iti pese de parerea rautacioasa a unora. Vrei sa tii petreci mai mult timp cu persoana respectiva, sa ajungi sa o cunosti mai bine si sa te indragostesti si mai tare de el/ea.
Nu stiu sa iti mai spun in cuvinte, asculta'ti inima, ca ea nu greseste. Succes si pupici

| Lora a răspuns:

Ti-e gandul doar la ea! Iti cer parintii sa faci ceva tu faci altceva, abia astepti sa o revezi, ai fluturi in stomac cand ii intalnesti privirea, te iau fiorii daca te atinge.Cam asta simti

| Gigiku a răspuns:

Wow... n-am cuvinte day dreaming

| vasiledumitru a răspuns:

Esti fericita cum nai mai fost, simti in tine asa o bucurie.
Ceva care parca te face sa uiti de toate, si parca e ca o raza de lumina ce izvoraste din tine care imi indulceste toate simturile, lumea e mai frumoasa, auzul e e mai fin, tot e mai frumos, cand mananc mancarea e mai buna.
Nu cred ca mi-a scazut pofta de mancare de cand is indrgostit sau sa nu pot dormi noaptea.
Stiu ca si ea ma iubeste, si stau linistit n-are rost sa ma stresez.
Si ii multumesc la Dumnezeu ca mi-a ajutat sa fiu fericit.

| adina_6125 a răspuns:

Pai e extrem de greu de descris. Eu una simt cum imi bate inima din ce in ce mai tare si cum aproape ca imi sare din piept, ma gandesc intruna la acea persoana si cand sunt in preajama lui\ei simt ca toata lumea e a mea si ca nu vreau sa se termine acele clipe minunate niciodata. Succes si pupici!:*

| ioana_7867 a răspuns:

"A vedea cu ochii altuia, a auzi cu urechile altuia, a simţi cu inima altcuiva. În acest moment, aceasta mi se pare cea mai corespunzătoare definiţie a ceea ce numim simţire socială" spunea cineva.Fiecare simte altfel, vei sti si tu cand vei fibig grin

| Coke_2381 a răspuns:

Fluturi in stomac si lame'n esofaglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E altfel decât înainte de a te îndrăgosti.
E un amestec de stări, o senzaţie nouă, cu ceva suferinţă, dor, speranţă, freamăt, cap în nori, auzul şi vederea înceţoşate (adică slabă concentrare fiind cu gândul în altă parte), lipsă de somn, apetit etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti dai seama singur cand esti indragostit... e tare, dar cum noi oamenii de la mama natura nu ne-am nascut toti la fel... prin urmare nici sentimentele nu se manifesta la fel. acum totul depinde de tine succes happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex008 la fel si cu mine s-a intamplat xDD