| Lovelyrockgirl a întrebat:

Care este varsta ideala pentru a te casatori?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

25-30 ani

11 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Sincer, pentru mine casatoria este o asumare legala pe care o facem unul fata de celalalt intr-un cuplu DEJA FORMAT, de dargul de a fi recunoscuti de ceilalti din jurul nostru, de institutiile statului etc. Deci mai important ar fi contextul ( sa fie ceva cu adevarat legat intre ei), nu varsta. Asa, de forma ne putem casatori oricare de dragul de a aparea "casatoriti" in registre si in fata celorlalti contribuitori la taxe.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu exista o varsta ideala. Eu consider ca e ok sa te casatoresti cand simti ca el e alesul, cand sunteti amandoi maturi si responsabili, cand aveti amandoi un job stabil ca sa puteti sa faceti nunta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea mai stiu ce inseamna ideal.

Dar probabil... 27 le acolo.

| Lukasssz a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ai stabilitate financiara și emoțională, atunci când devii un om asumat matur și responsabil, independent, pe cont propriu.Nu exista o vârstă ideala, unii se maturizează mai târziu, alții mai devreme, acest lucru se poate întâmpla și la 20 de ani, și la 35 de ani, totul depinzând de mentalitatea fiecăruia și de modul cum se descurca în viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ești maturizat, când ești realizat profesional și financiar. Vârsta e doar un număr.

| StefanIlAreMare a răspuns:

80-90 de ani

| itsaboutdrive a răspuns:

Cand simti tu. nu exista o lege scrisa ca trebuie sa te casatoresti la o anumita varsta. mai bine mai tarziu cu o persoana potrivita decat mai devreme cu o persoana cu care te ai grabit.