| Andreea1095 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este varsta ideala pentru a va casatori? Dar pentru a avea un bebe?

6 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu am de gand sa ma casatoresc foarte curand, cel mai probabil niciodata.
Copil voi avea cand sunt pregatit financiar, probabil intre 30-35 de ani.

In concluzie, la momentul actual traiesc doar pentru mine si mi-e foarte bine asa, nu am chef de responsabilitati, cel putin pana la 28-29 de ani.

| RAY a răspuns:

Eu spun ca barbati se maturizeaza cam pe la 27, 28 de anii iar fetele pe la 20, 21, dar asta nu-i o regula,sunt destui imaturi pe lumea asta,o casatorie nu tine numai de varsta si de multe alte aspecte, daca cei doi sunt pe acelasi frecventa, daca se iubesc, daca se inteleg, daca au un loc de munca, o cariera, daca iau in serios relatia, sunt multe resposabilitati intr-o casatorie, eu am 27 si nu simt nevoia de asa ceva desi ce sa spun

| GoldenZenith a răspuns:

Peste 25 de ani ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru casatorie: 25-26.
Pentru bebe: 26-27

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casatorie? E pentru prosti. Bebe? Dupa 30 de ani cand ai o casa si un job stabil.

| Habbsha a răspuns:

Nu există o vârstă ideală când vine vorba de căsătorie. Oamenii sunt diferiți și ei aleg, în ceea ce privește expresia "toate la timpul lor " cum să așeze fiecare lucru și acțiune în viața lor. Din punctul meu de vedere, consider că după 25 de ani e mai potrivit să faci acest pas. Mai întâi trebuie să te cunoști, să lucrezi la educația ta, să ai o stabilitate financiară și cel mai important să ajungi la o maturitate personală (spirituală, emoţională, socială). Eu nu știu dacă o să fac acest pas, iar dacă îl voi face, va fi cu încă ceva ani după vârsta menționată mai sus. Prefer să mă bucur de viață așa cum e. Timp pentru a fi doamne, cu verighetă și bărbatul potrivit alături și a avea niște responsabilități în plus, este. O hârtie nu o să schimbe cu nimic relația dintre doi oameni, deci nu văd de ce să faci acest pas prea devreme.