| Sweet_3291 a întrebat:

Care este varsta ideala pentru a-ti incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| СЛивка a răspuns:

Nu este o anumita virsta cind sa-ti incepi viata sexuala.trebuie sa o incepi atunci cind te simti pregatit, cind stii ca intr-adevar ai o persoana care tine la tine care e linga tine si va ramine in secret asta (daca esti fata) pentru baieti e mai usor se culca cu care o gasesc... eu am 17 ani si incan u mi-am inceput-o.nu cred ca e timpul. face sa te gindesti, e pentru binele tau.Succese.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti fata, varsta minima recomandata medical este 17 ani si jumatate. Majoritatea fetelor (nu ma refer la cele din periferia societatii, ci la cele normale, educate) nu se simt pregatite sa-si inceapa viata sexuala la varsta minima (ginecolog, analize, protectie de sarcina, etc) si mai asteapta o vreme pana sunt destul de mature sa poata face fata normal vietii sexuale si ea sa fie o placere, nu o povara.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dupa 18 ani.

| Alycaaaa a răspuns:

15 deoarece atunci ai corpul pregatit si esti destul de mare incat sa suporti durerile.

| TheLittleStrange a răspuns:

Nu exista o anumita varsta pentu a-ti incepe viata sexuala.TU singura decizi cand esti pregatita sa incepi.

| sarfwall a răspuns:

Toti zic ca dupa 18 dar si la 17 e ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

31 de ani, daca esti fata. daca ai fi fata mea, 45. daca esti baiat, oricand, doar sa nu-ti oboseasca mana.

| Dragutzz a răspuns:

15 aniii

| simonik_4597 a răspuns:

Toti ne intrebam intr o anumita perioada a vietii "oare care e varsta necesara pentru a-mi incepe viata sexuala".Mei pentru asa ceva nu exista o varsta necesara nu poate nimeni sa iti spuna ca la 17 ani, gata atunci e varsta ...nu ...fiecare pers isi incepe viata sexuala la ce varsta simte ca e momentul.App ca tot vb de viata sexuala ai mare grija ca cine ti-o incepi pentru ca e naspa ca fata sa te paraseaska dupa si sa nu mai spun de sarcinile nedorite, nu cred ca ti ai dori un bebe. Sper ca ti-am fost de ajutor pupici.