| SinfulDesire a întrebat:

Ce varsta crezi ca e o varsta ideala de ati incepe viata sexuala in vremurile noastre

Pentru fata
Pentru baiat

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Sincer cred ca mai ales fetele ar trebui sa'si inceapa viata sexuala cand sunt pregatite fizic si psihic, cand sunt bine informate despre un act sexual si urmarile sale si mai ales cu cine, pentru ca este foarte important ca acea persoana sa fie potrivita.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

După 17 ani jumate - 18.

| IMC90 a răspuns:

Nu stiu d-astea

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu multi dintre noi stim ca organele genitale la fete si la baieti sunt suficient dezvoltate la varsta de 20 de ani, din punct de vedere medical aceasta este varsta la care poti sa-ti incepi viata sexuala, dar daca e sa ne luam dupa "e corpul meu si numai eu sunt stapan pe el " faci ce te taie capul ( uneori nu gandesti si realizez pe moment ce ai facut, mai tarziu regreti amarnic ). Dupa mine as zice ca este ok daca de la varsta de 16-17 ani,atat fata cat si baiatul, poate incepe viata sexuala, cu conditia ca inaintea acestui pas sa se informeze despre ce inseamna actul sexual, ce "reactii adverse" poate avea loc, igiena corporala, protectie s.a.m.d.

| XatomisX a răspuns:

Eu sunt pe stilul vechi dupa 18 ani

| December a răspuns:

Nu exista o varsta anume. Fiecare isi incepe viata sexuala cand se simte pregatit/a. La fete e indicat totusi sa o inceapa de pe la 16 - 17 ani in sus! Nu mai devreme.

| Inemes a răspuns:

De la 16 ani in sus.

| Cleopa a răspuns:

Fiecare, fie ca e baiat sau ca e fata isi incepe viata sexuala atunci cand simte nevoia. fiecare om are corpul sau cu nevoile sale, asa ca nu putem spune o varsta minima pentru toti in parte...

| xXBazgoiatuXx a răspuns:

Fata: 14 Ani daca este forte buna.
Baiat: 16 Ani daca e cu respectiva fata

| SinfulDesire explică (pentru xXBazgoiatuXx):

U esti un coca

| lolly a răspuns (pentru xXBazgoiatuXx):

Daca incepe la 14 ani la cati se marita?)))Crazy child.