| ihavenoidealel a întrebat:

Care este varsta ideala pentru o relatie?

10 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu exista o varsta stabilita, trebuie doar sa intalnesti persoana potrivita si sa te indragostesti.
Atat!

| ihavenoidealel explică (pentru NoSmile):

Daca cineva se "indragosteste" la 10-11 ani, este normal? thinking

| NoSmile a răspuns (pentru ihavenoidealel):

La 10-11 doar cred ca se indragostesc...

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
O relatie poate sa incepa si la 13-14 ani dar sunt sigur ca mai mult de cateva luni nu o sa tina.
O relatie mai matura poate sa incepa si de la 18-20 de ani dar nici de aia nu prea sunt sigur.
Practic varsta nu are o relatie.

| Felys a răspuns:

Pentru a mentine o relatie trebuie sa fie matur din toate punctele de vedere, pentru o prietenie adolescentina nu prea conteaza, oricum nu rezista prea mult

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde ce înțelegi printr-o relație, dacă înțelegi ținut de mână și pupat pe buze, e ok, dacă trece peste limita asta, deja scuză-mă, dar e o problemă.

| RAY a răspuns:

Parerea o relatie adevarata are ca baza maturitatea, 25 de ani baieti, fetele 20 de ani, nu neg ca nu ar fi iubire la copii dar nu-i maturitate pentru ei relatie e doar un scimb de sarutari, sex si atat e buna si ea sa nu uitam ca numa prin experiente descoperim lumea asa cand ne maturizam stim ce inseamna o relatie

| Roland_Szekely_1987_ccqi a răspuns:

La 18 dupa parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| TudorGamer a răspuns:

Nu exista o varsta ideala! Daca sufletul tie deschis o poti face oricand! Depinde cat de matur esti tu!